YoyoEmpire - Simple Love Yoyo

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 11 kwie 2016, o 11:07

Obrazek

Dane techniczne
Waga: 66,5 g
Średnica: 55 mm
Szerokość: 44 mm
Materiał obudowy: Delrin + stalowe obręcze
Łożysko: KK rozm. C
Cena: ~100 zł (600-640 kc)

Jak to z tym było?
Dorwałem jeden model ze sklepu YoyoStore.cz przy okazji zamówienia z Adminem sznurków i padów z tego co pamiętam. Duża chęć sprawdzenia tego yoyo wygrała (na szczęście) z chęcią zachomikowania 100zł na inny model a raczej do innego modelu hahaha Poza tym jakoś mi lekko przypomina Rally od One Dropa mimo, że jest całkiem inne :D

Anoda:
Yoyo plastikowe... z derlinu... bez szans na anode... a tu zonk :D Pomijając fakt, że plastiki to nie metale i nie są anodyzowane (tak wiem!) ale każdy wie, że pod tym słowem kryje się też, powierzchnia do grindów :D I tutaj baaardzo miłe zaskoczenie bo grindy może nie są wybitne w porównaniu do metali ale są wybitne względem plastików ba nawet nie jednego metala przebija. Świetne w dotyku, dla porównania możecie pomacać rurkę pcv :P I jeszcze większa niespodzianka kiedy się okazało, że można na tym bez problemu kręcić fingerspiny hahaha tyle wygrać a nic nie przegrać :D

Łożysko:
Przychodzi na łożysku KK chyyyba 10 kulkowym ale nie powiem bo jeszcze ma zasłonki. Jak się dowiem to dopiszę :D Bankowo jest to jakaś nowa seria KK bo tak jak te nowsze CT tak to KK ma takie miniminimini rowki, nie jest idealnie gładkie a ma takie rowki, którym pewnie nawet by zdjęcie nie uchwyciło ale pod pazurem czuć. Chodzi super i bez problemu w tym przypadku więc nie ma się co przyczepić :D Dodatkowym atutem jest metalowy środek! Miejsce na łożysko jest całkowicie z metalu i ta plamka w środku miski to własnie metal.

Waga i płynność:
Yoyo ma w sobie flow, przeeeepłynne, nie za lekkie jak dla Mnie tak w punkt wyważone za co odpowiada dobry rozkłąd masy i dodatkowe stalowe ringi wewnątrz i za zewnątrz miski! Dodatkowo zewnętrzne ringi wystają delikatnie poza yoyo tak, że odkładając yoyo nie szuramy sobie plastikiem a stoi ono na ringu! Yoyo odczuwalne jest jakby machało się metalem. Ringi robią fenomenalną robotę względem poprawy spina. Simple Love kręci się bardzo długo.

Stabilność:
Kolejna jego zaleta, siedzi sztywno na sznurku i nie kwapi się do krzywienia się bo ma więcej sznurków, a po co? a na co? widocznie mu wygodnie :D Nie jest też jakoś mega poddatne na krzywienie sznurka, zachowuje się jak typowe yoyo bez dodatkowego turbo w krzywieniu się do pozycji horyzontalnej jak w move czy horizonie. Można na tym ćwiczyć nowe kminki i szlifować stare a w między czasie sobie robić herbate! Środek z metalu dodatkowo poprawia stabilność na sznurku a zewnętrzne ringi utrzymują yoyo w świetnej pozycji, no genialne połączenie.

Podsumowanie:
Yoyo na zdjęciach może wydawać się duże i masywne ale to bardzo mylne odczucie, sam zdziwiłem się, że jest normalnych rozmiarów a nie jakiś duży klocek pomimo znajomości parametrów. Więc jeśłi szukacie plastikowego yoyo na wypady, katowanie, machanie, scene, półke lub wystawe to bierzcie Simple Love, olejcie Replaye, big dipper, diffusiony i inne takie. To serio genialny model, Super wyprofilowany nie to co diffusion, wgl kolor o wiele bielszy co widać na zdjęciu. Zaznaczyłem też niedoróbki diffusiona. Wracając do SImple Love to nazwa tego yoyo jest najbardziej trafioną nazwą jaka mogła powstać! Do tego yoya się wraca i wraca i wraca i wciąz się je kocha bo to jak dla Mnie najlepszy plastik na jakim machałem. Jeśli tylko macie okazje dorwać to yoyko a chcecie jakiś plastik to brać. Bez problemu to yoyo może stawać w szranki vs metal bo chodzi porównywalnie a i lepiej niż nie jeden metal z jakim miałem styczność. Wiadomo, kwestia gustu ale to yoyo ma coś w sobie, że gdy pokażesz komuś kilka nowych yoy jakie kupiłeś to ten ktoś zamiast po top metal sięgnie po Simple Love bez przekonania a później od niego nie odejdzie!

Ocena może być tylko jedna! 10/10 za cene, stabilność, wykonanie, dokładność, możliwość grindowania, robienie fingerów, machanie szybkie, chillowe, kminienie no bomba!

Obrazek

Wróć do „Recenzje”