Powrót po 20 latach i zakup nowego yoyo

Pytania o Sprzęt | Recenzje
Nie wiesz co wybrać? poczytaj lub zapytaj właśnie tutaj ! Pomożemy coś doradzić!
ezaris
Giermek

Re: Powrót po 20 latach i zakup nowego yoyo

Postautor: ezaris » 8 sie 2018, o 12:04

Dobra, zdecydowałem że kupie plastik z 3 powodów.
Po pierwsze że jeszcze nie miałem doczynienia z nie responsywnym
Po 2 żebym potem po przerzuceniu się na metal poczuł różnice i przekonał się czym się różnią
I po 3 cena :)
Pytanie czy jest sens płacenia prawie 2 razy tyle za Kickstart niż za ten replay pro? I czy odczuje różnice na początku? Czy może jest jakaś lepsza alternatywa?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 8 sie 2018, o 12:46

Różnica między Replayem a Kickstartem jest. Kickstart trochę "naśladuje" metalowe yoyo, ze względu na wciśnięte metalowe ringi do środka. Sprawa jest prosta - nie chcesz metalu, bierz Replaya :)

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 8 sie 2018, o 13:10

Świetnie! Dzięki za pomoc w wyborze :) co będzie mi jeszcze potrzebne? Jakie sznurki? Słyszałem że Kitty Strings dobre są. I czy potrzebuje jakiś rzeczy pielęgnacyjnych? Coś do smarowania łożyska?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 8 sie 2018, o 13:13

Oj tak, sznurki zdecydowanie. Jak dla mnie z 20 sztuk na start się przyda. Kitty owszem - są fajne, zwłaszcza wersja fat, ale na początku nie ma to w sumie większego znaczenia...a przynajmniej dla mnie nie miało.

Co do rzeczy pielęgnacyjnych - niby jest ten smar do łożysk responsywnych, ale on tylko sprawia, że łożysko chodzi cicho. Do czyszczenia wystarczy benzyna ekstrakcyjna/benzyna do zapalniczek/nafta. Tańsze to i używasz tylko, jak łożysko zaczyna źle chodzić.

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 8 sie 2018, o 21:24

Znalazłem 2 polskie sklepy gdzie mogę kupić to yoyo. Chciałbym dokupić sznurki więc w sumie ostatnie pytanie które będą lepsze. Od tego w sumie zalezy z którego sklepu zamówię ;)
A sklep sklepyoyo.pl nadal nie działa i z tego co sprawdziłem to chyba nie zapłacili za domenę ;/

Sznurki:
http://www.amigra.pl/Sznurek_do_jojo_po ... F-413.html
https://miejskiesporty.pl/product-pol-1 ... r-WWA.html

Chyba, że jest jeszcze jakiś inny sklep? Nie chcę z czech póki co zamawiać bo pewnie wysyłka dłużej potrwa i trzeba paypalem a za taką cenę to się nie będę bawił ;)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 8 sie 2018, o 21:28

Brałbym z amigry. Przynajmniej wiadomo, co to za sznurki. Te z miejskich sportów są no name, także cholera wie.

Też dzisiaj sprawdzałem dane domeny. Ogarniasz te tematy? :)

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 8 sie 2018, o 21:32

Dobra, padło na amigre w takim razie, dzięki wielki wszystkim za pomoc :)
Jestem z zawodu programistą i mam dość szerokie doświadczenie w różnych dziecinach informatyki więc coś tam ogarniam ;)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 8 sie 2018, o 21:36

Ooo, no to pozwolę sobie na mały offtop :)
W czym dokładniej siedzisz?

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 8 sie 2018, o 21:45

Obecnie programuję nudne rzeczy w C# :P, wcześniej robiłem strony i sklepy internetowe więc php, html i css oraz jQuery. Zdarzyło mi się też pisać aplikacje na androida.
Jestem zapalonym linuxiarzem i w sumie to jak przekroczysz pewną granicę to nie ma już barier :P
Jeśli masz jakieś pytania to pytaj, całkiem możliwe że już to robiłem :D
Oczywiście nie przechwalając się, po prostu tak mnie życie poprowadziło, że przeszedłem przez wiele dróg ;)

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 19 sie 2018, o 22:35

Już tydzień mam Replay'a i jest duża różnica w porównaniu do mojego responsywnego :)
Ogarnąłem kilka bindów i powoli zaczynam je "czuć".
Jeszcze raz dzięki za pomoc w doborze!
To co też zauważyłem to duża różnica pomiędzy sznurkiem dołączonym do yoya a tymi co kupiłem z amigry.
Zastanawiam się też czy są dłuższe sznurki? Mam wrażenie, że czasami brakuje mi miejsca :P

Wróć do „Sprzęt”