Porównanie (test) sznurków do yoyo

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Porównanie (test) sznurków do yoyo

Postautor: admin » 25 maja 2014, o 10:15

Rozpoczynam porównanie sznurków. Na tapetę wziąłem sobie 4 marki produkujące między innymi sznurki yoyo:
  • Yoyojam [50/50]
  • Zeekio [100% Poliester]
  • Yoyofactory [100% politester]
  • Taste [100% politester]
Czekam jeszcze na dojście Taste oraz Yoyofactory, ale sukcesywnie będę uzupełniał wpis (pojawią się też fotografie)

Sznurki yoyojam
Cena: 70gr/szt (ilość sznurków nie miała znaczenia, cena była cały czas taka sama)

Zakupione w Dragonusie, w kolorze żółtym. Jedyne 50/50 w tym zestawieniu.
Z początku sznurek wydaje się gruby i jest nieco elastyczny/rozciągliwy. Dlatego podczas docinania, trzeba wziąć poprawkę na to, że sznurek wydłuży się tak około 1 centymetra w trakcie użytkowania. Następuję to tak po około godzinie machania. Przestaje być już taki gruby, jak na początku no i wydłuża się (zdjęcie poniżej).

Obrazek
Po lewej sznurek lekko "zużyty", po prawej - nieużywany

Co istotne, z początku splot nie jest najciaśniejszy, a sam sznur wydaje się twardy, co kończy się zaczerwieniem skóry po dłuższej chwili machania i ocierania sznurkiem o palce. Stan ten w pewnym sensie mija. Jak już wspomniałem, sznurek się wydłuża a jego struktura staje się bardziej "jednolita". Dalej jednak przy 2h machania bez rękawicy zaczyna palić naskórek, gdyż jego twardość pozostaje. W takim stanie lubi się też jakby lekko sklejać ze sobą. Jest to odczuwalne podczas wyrzutu. Czuć lekkie hamowanie, gdy yoyo wylatuje z ręki. Nie jest to zależne od yoyo, sprawdzałem na wszystkich modelach, które posiadam. Nawet te szersze i z dobrą anodą mają ten sam efekt.

Przejdźmy jednak do zalet sznurków yoyojam - trwałość. Tak, zdecydowanie można na nich machać bardzo długo bez większego spadku "osiągów". Sznurek "mechaci" się baaardzo lekko i nie ma to większego znaczenia przy samym machaniu. Mimo, iż skleja się na ciasno nawiniętym yoyo, to już w trakcie kmin yoyo może śmigać po sznurku swobodnie, nie zatrzymuje się, nie zaczepia i ogólne wrażenie jest całkiem dobre.

Macham głównie w rękawicy i w zasadzie z litości zmieniam sznurek po 1.5-2 tyg, co wydaje mi się wynikiem bardzo dobrym. Mamy zatem dość tani sznurek, wytrzymały, z lekkimi niedociągnięciami w postaci sklejania się momentami. Jeżeli ktoś ma delikatne dłonie, to niekoniecznie mu się spodoba z racji swojej twardości na samym początku. Potem jest już jak najbardziej ok. Tyle na jego temat

Obrazek
Po lewej sznurek YYJ, po prawej - Zeekio

Sznurki Zeekio
Cena: około 90gr/szt (dzięki yoyoman za sznurki do testu :D )

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to oczywiście ich kolor (zdjęcie powyżej chyba dobrze to pokazuje. Są dość jaskrawe i nawet, gdy jest już nieco ciemniej można spokojnie pomachać. W porównaniu do sznurków YYJ są miększe...powiedziałbym nawet, że przyjemniejsze. Nie ważne, czy nowy sznurek wyciągnięty zpaczki, czy też już lekko zajechany - skóra nie cierpi jakoś za bardzo w kontakcie z nimi.

Macha się całkiem przyjemne. Zupełnie inne odczucia. Yoyo śmiga bardzo delikatnie. Bindy są jakby leciutko zamortyzowane, co w żaden sposób nie odbija się negatywnie na jakości machania. Nie zaobserwowałem na tych sznurkach rozciągania się przy machaniu, zatem podczas docinania sznurka, nie trzeba brać korekty na ten aspekt (jak w przypadku YYJ). Całkiem dobry splot. Nawet po wielokrotnym zakładaniu sznurka (no co, supły zdarzają się nawet najlepszym :D) nie ma luzu przy łożysku. Na pewno na plus można też zaliczyć elastyczność - slacki siadają.

Widzę natomiast jeden minus. To jest sprawa do rozwiązania, ponieważ z tego, co mi wiadomo, nie wszyscy podzielą to zdanie: jak dla mnie sznurki zeekio dość szybko się mechacą. Po 2-3 dniach niezbyt intensywnego machania zacząłem odczuwać pewne problemy przy przesuwaniu yoya po sznurku. Troszkę za bardzo yoyo łapie przyczepność, przez co spin zwalnia, a przy niektórych trickach łatwiej/niepożądanie się binduje. Sznurki te zatem raczej nie zrobią się cienkie i śliskie (chociaż, może to kolejny etap zużycia, do którego raczej nie dotrwam).

Obrazek
Po lewej sznurek używany, po prawej - nowy

Podsumowując: bardzo przyjemne sznurki, przy których ma się spore wrażenie płynności, mniej jest szarpania. Dłonie na pewno będą zadowolone, gdyż nie palą naskórka. Niestety jednak jeżeli wybierzesz te sznurki, to przyzwyczaj się do częstej ich zmiany, bo komfort machania na zmechaconym sznurku spada.

Sznurki Yoyofactory
Cena: 1.80zł/szt (przy 100 sznurkach, to już tylko 70gr/szt)

Zdecydowanie nie opłaca się kupować 10 sztuk. Lepiej zamówić z kimś i się podzielić, bo jak widać powyżej - różnica w cenie jest bardzo duża. Zamówione przeze mnie sznurki są koloru zielonego. Posiadają fabryczną pętlę. Dość przeciętne sznurki (nie napisałem, że złe). Po 3 dniach dość mocno się mechacą (w nieco mniejszym stopniu niż zeekio), co rzutuje już na komforcie machania. Wygląda to też raczej średnio, co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Natomiast działają dalej :) Splot trzyma tak samo - sznurek nie rozkręca się za bardzo. Nie jest też rozciągliwy, jak YYJ, oraz nie staje się szybko cieńszy od nowej sztuki

Obrazek

Ot przyzwoity kawałek sznurka. Za 70gr to dobra inwestycja. 1.80 to cena z kosmosu, nawet za fakt, że sznurki przyjdzą w folii bąbelkowej i z kilkoma gadżetami w postaci nalepek i "pocztówek" z Marcelem O.

Sznurki Taste
Cena 1.20zł/szt (przez allegro, doliczamy jeszcze koszt przesyłki. Gdyby kupić większą ilość, przypuszczam, że rabat jest możliwy).

Na wstępie o samym sprzedającym - naprawdę rewelacja! W prawdzie na samym początku wysłał mi paczkę na mój stary adres (pomimo zaznaczenia innego podczas zakupów), za to jednak po napisaniu wiadomości otrzymałem genialną odpowiedź - "wysyłam drugą paczkę na mój koszt". Widzimy zatem, że bardziej zależy mu na kliencie, niż na pieniądzach. Adrian Koniecki - Dzięki wielkie! A tutaj link, gdzie można kupić te sznurki

Przejdźmy do samych sznurków - przychodzą ładnie zapakowane, w woreczkach z logo...w ogóle wyglądają całkiem fajnie. Dość jaskrawy kolor. Dla mnie ogólnie bomba. Nie mają zawiązanej pętli na starcie, 125cm długości.

Pierwsze, co nasuwa się po wyjęciu sznurka z woreczka - twarde. Tak, czuć tutaj poliester. Sznurki są twardsze od pozostałych, co wcale nie oznacza, że są mniej elastyczne. Jeśli dużo zasuwasz sznurkiem po palcach, to zaczerwienienia mogą powstawać przy delikatniejszej skórze. Rękawica - jak zawsze - załatwi temat. Wszystko zależy jednak od tricków. Ostatnio zmieniłem lekko repertuar i nie mam już problemu z pociętymi palcami.

Nie wiem, czy to efekt placebo...chyba nie...na Taste częściej siada mi np Brother Slack do Green Triangle. Nawet przy lekkim wietrze jakoś te slacki wychodzą. Prawdą jest zatem to, co właśnie przed momentem na aukcji wyczytałem "...perfekcyjną kontrolą przy trikach typu laceration, slack czy suicide...".

Obrazek
Po lewej sznurek używany, po prawej - nowy

Teraz trochę o wytrzymałości - trwalszych nie miałem i chyba ciężko o to będzie. Używany sznurek ze zdjęcia powyżej ma przeszło tydzień czasu, gdzie po kilku dniach stwierdziłem, że muszę zaserwować sznurowi cięższe warunki (widać, że się przybrudził zmieniając lekko kolor). Natomiast nie widać żadnego zmechacenia, komfort machania jest cały czas taki sam. Nie odczuwa się też żadnego sklejania. Śmiganie po sznurku bez zarzutów. Końcówka sznurka (ta idąca na łożysko) nie ma śladów przetarć. Sznurek trzyma siłę splotu bardzo dobrze.

Podsumowując - trochę twarde z początku, ale rewelacyjne sznurki. Przy slackach czuć pewną różnicę na plus. Bardzo trwałe i bardzo jaskrawe sznurki ;) Ok, różnica cenowa między np 70gr, a 1.20zł jest...ale różnica jakościowa również jest mocno odczuwalna, a jako, że spokojnie na tych sznurkach pomachacie 2x dłużej, to sama cena już wcale nie wydaje się duża. Ja ogólnie polecam.

Sznurki Kitty String
Test może się kiedyś pojawi :D póki co testowałem 3 rodzaje, wrażeń na ten moment nie opiszę, ale ważna zasada co do właśnie rodzajów:
Długość Kitty String powinna być taka sama dla wszystkich rodzajów z wyłączeniem Kitty Tall, które są dłuższe. Ogólnie te sznurki są z tego co mi wiadomo najdłuższe, także tall na pewno przydadzą się tylko nielicznym.

Natomiast najważniejsza różnica w rodzaju KItty String, to grubość. Kitty Normal najcieńsze z nich. Później Kitty Fat - nieco grubsze, Kitty XL - jeszcze grubsze od Fat.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Re: Porównanie sznurków do yoyo

Postautor: admin » 25 maja 2014, o 20:13

Wpis zaktualizowany o kilka zdjęć. Zachęcam do wymiany opinii

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 22 cze 2014, o 10:01

Aktualizacja o sznurki YYF oraz Taste. Na dniach będzie jeszcze opis Kitty Strings

yoyobauer
Giermek
Zestaw: One Drop T1
Kolekcja: YYF Die Nasty, Protostar, Shutter, Horizon, Equilateral.
One Drop T1.
YYJ Lyn Fury.
Aoda732053.
Macham od: 01 paź 2011

Postautor: yoyobauer » 25 cze 2014, o 08:43

Czekam na opis kitty strings ;)

Awatar użytkownika
yohans
Niemiec
Zestaw: Turbo BumbleBee :P
Kolekcja: OD Cascade, YYF Space Cowboy, YYR Diffusion, OneStar, T5
Macham od: 0- 0-1999

Postautor: yohans » 25 cze 2014, o 11:07

Ja od siebie mogę napisać, że kitty są świetne. Oczywiście przy moim machaniu po tygodniu są nie do użytku, bo są tak zmechacone, ale na tle innych wypadają o wiele lepiej. Polecam:D

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 2 lip 2014, o 20:59

Dziś założyłem sznurek taste i powiem że jest mega..ostry i sprężysty hahaha :D aż się wystraszyłem jak yoyo się "odbiło" po rzucie :P ale po kilku rzutach było już lepiej :D ogólnie super fajne ale śliskie na początek bym powiedział :D tak przelatywały mi przez palce (ale strasznie suche dłonie miałem to może temu) ogólnie mimo spręzystości i miękkości to sa dośc szywne co niby się wyklucza a jednak :D
napisze więcej za kilka dni ale póki co pierwsze wrażenie robia super ale chyba pora na rekawiczke hahaha bo przy bindzie szorują palec :P

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 3 lip 2014, o 09:16

Postaram się w niedzielę opisać Kitty, bo już wiem, jaka jest moja opinia. Generalnie dla mnie Taste rządzą. Muszę kiedyś jeszcze spróbować Kitty w grubszym rozmiarze. Taste siadają perfekcyjnie

Awatar użytkownika
yohans
Niemiec
Zestaw: Turbo BumbleBee :P
Kolekcja: OD Cascade, YYF Space Cowboy, YYR Diffusion, OneStar, T5
Macham od: 0- 0-1999

Postautor: yohans » 3 lip 2014, o 10:25

To ja też nabędę taste, bo tak zarzynam te sznurki, że po niecałym tygodniu mi się mechacą, łapią response i są za mało śliskie, co mnie wkurza niesamowicie. Ale może trafię na takie, co mi będą odpowiadać:D Albo muszę zmieniać częściej:D

Awatar użytkownika
pozdrower
Znawca

Postautor: pozdrower » 6 lip 2014, o 22:48

Taste the best: ) ale zalecał częstą zmianę jak jest świeży to wg mnie dodaje jakiejś magii
Obrazek

Yeton
Giermek
Kolekcja: Magic Yoyo T6

Postautor: Yeton » 13 gru 2014, o 21:03

Jako laik zapytam, czy te sznurki mają jednakową średnicę (np. po rozciągnięciu)? Pytam, bo zastanawiam się jak bardzo można zmienić responsywność jojo samym sznurkiem.

Wróć do „Recenzje”