Rotation To Fight Gravity - ATG

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Zestaw: Precise - Husar // Kitty FAT
Kolekcja: Precise - Husar
R2FG - ATG
YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro, Horizon
Basecamp: Expedition
iYoYo: Steel
Vosun: TiPS, Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005

Postautor: wayne » 5 gru 2017, o 10:00

Dane techniczne
Waga: 64 g
Średnica: 55 mm
Szerokość: 42 mm
Materiał obudowy: Aluminum Alloy 6061
Łożysko: R2 Bearing - 20 rolling balls with 2 inner races
Cena: 1099 Kr - ok 180 zł

Obrazek

Opis
Jak to z tym było?
Zauważyłem na SLUSNY nową firmę, zainteresowałem się, zobaczyłem 20 kulkowe łożysko spodobało mi się i stwierdziłem, że trzeba kupić i sprawdzić.

Anoda:
Anoda jest w porządku jednak do długich grindów nie jest najlepsza, za to dobrze wchodzą thumb i talon grindy.

Łożysko:
Ogólnie nie lubię bardzo łożysk typu grooved, a kiedy zacząłem machać głównie na Kitty Fat to tym bardziej nie lubiłem łożysk grooved, więc przy zamawianiu miałem pewne obawy jak to będzie z tym łożyskiem. Ku mojemu zdziwieniu na Kitty Fat macha się super i to, że łożysko jest grooved niczemu nie przeszkadza, a możliwe, że w tym wypadku nawet pomaga. Dodatkowo mój egzemplarz jest dość cichy, ale nie chodzi mega smooth (pewnie kwestia czyszczenia itd). Udało mi się na tym łożysku wykręcić 5 minutowy spin co uważam za dobry wynik.

Obrazek

Waga i płynność:
64 gramy wydają się wartością trochę poniżej średniej, ale dla mnie jojo jest bardzo lekkie i bardzo przyjemnie się macha.

Stabilność:
Stabilność oceniłbym tak 4/5, ale jest to kwestia też przyzwyczajenia się dobre obmachania, a możliwe, że przy użyciu innych sznurków cieńszych byłoby lepiej.

Podsumowanie:
Poprzednie punkty potraktowałem trochę powierzchownie ponieważ tutaj chciałem się bardziej rozpisać. Pomimo jakiś braków (gorszy grind itp.) jojo po paru weryfikujących combach stało się moim ulubionym z jednej prostej przyczyny... Brak przypadkowych bindów! Chodzi mi tu głównie o takie elementy jak przy speed combo od Iori Yamaki (Mr Matio nagrywał do niego tutorial), czyli kiedy jojo jest na sznurku i trzeba je na tym sznurku przerzucić w stronę na bind (na innych jojach trzeba to bardzo kontrolować). Mam nadzieję, że jasno to opisałem. Dla mnie to jest fenomen, który bardzo ułatwia machanie sprawia, że czujesz większą radość z machania (i palce nie są obite). Oczywiście jeżeli się ma już podniszczony sznurek to czasem i tak złapie bind, ale na nowym nie ma mowy, a na cieńszych sznurkach od kitty fat chyba całkowicie nie ma szans by takie coś się przytrafiło. Osobiście przypuszczam, że to zasługa 20 kulkowego łożyska (w sumie to łożyska w łożysku). Z dodatkowych informacji chyba nie da się do tego joja włożyć innego łożyska, ale musiałbym to potwierdzić jeszcze. Co do samego machania to tam jak pisałem przy płynności bardzo przyjemnie się macha choć trzeba zaznaczyć, że jojo nie ma takiego spin power'a jak np. cięższe iYoYo Steel nie mówiąc o Next Level od YYJ. Warto przed zakupem tego sprzętu pamiętać również, że nie jest to raczej dobry sprzęt dla osób lubujących się w wymyślnych bindach, ponieważ czasem nawet zwykły bind nie wejdzie (choć może po zmianie padów byłoby lepiej). Również pod fingery jojo bardzo słabo się nadaje, ale tak na prawdę finger spiny są nudne ;)

Pytanie czy polecam jojo? Tak polecam, jak dla mnie koszt to śmieszne pieniądze w porównaniu do tego ile się wydaje na nowe CLYWy czy nawet YYF, C3. Jest to solidny sprzęt z chyba innowacyjnym łożyskiem, które dla mnie jest genialne. W przyszłości planuję wspierać R2FG, bo widzę w nich potencjał i aktualnie również planuję zakup ich drugiego joja BRC.

Wróć do „Recenzje”