Strona 1 z 1

Kitty String Nylon 1.5

: 6 wrz 2017, o 09:13
autor: wayne
Póki co mini-recenzja sznurków jak w tytule, bo moja lakoniczna odpowiedź za niedługo zniknie z chatu i by pytanie o ten typ sznurków nie wrócił jak bumerang. Chciałbym zaznaczyć, że dawno nie machałem na tych sznurkach, ale postaram się odświeżyć jak najszybciej pamięć i wtedy zrobię można powiedzieć, że pełną recenzję.

Ogólnie sznurki są czymś pomiędzy normalami, a FATami jeżeli chodzi o grubość. Są zrobione z 50% poliestru i 50% nylonu i ogólnie są dość długie jak to Kitty i nie mają pętli co ułatwia możliwość dostosowania sznurka pod własne preferencje (pomijając osoby takie jak Riccardo Fraolini). Co na początku mnie zaskoczyło to to, że nie skręcały się tak szybko i ogólnie mają dość dobre właściwości elastyczności itd. tak do około 50% swej żywotności (czytaj przez chyba około 2-3 h macha się super, a potem coraz gorzej, lecz do tego ponownie się ustosunkuje jak wrócę do nich). Na plus warto zaznaczyć, że jeżeli chodzi o slacki i ogólnie pętle to trzymają je super, a dzięki temu, że są trochę cieńsze rzadziej można się spotkać z niespodziewanym bindem (zwłaszcza przy trickach gdzie np. yoyo jest na sznurku i przerzucamy je w kierunku jak się robi binda).

Podsumowując każdemu polecam by sprawdził Kitty String Nylon 1.5, ponieważ mogą się okazać super alternatywą dla takich modeli jak Kitty FAT lub... W sumie u nas innych godnych polecenia sznurków nie ma :D