CLYW Manatee

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
Arahmitz
Znawca
Zestaw: Basecamp Jackknife/V/Fat
Kolekcja: YYJ Fiesta XX
YYJ DM
YYJ Speedmaker
RecRev 33 1/3
YYF Flight
YYF Aviator
C3YD Dymension
YYO Orbis
YYE Simple Love
OD Gauntlet
CLYW MANATEE
Kontaktowanie:

CLYW Manatee

Postautor: Arahmitz » 9 paź 2016, o 12:48

Wreszcie przybyło trochę czasu, więc chciałem podzielić się recenzją, która chodzi za mną już od jakiegoś czasu.

Dzisiejszym sprzętem będzie nic innego jak "Manateł" od Caribou Lodge Yoyo Workshop.

Zacznijmy od samych danych technicznych

Waga: 67g
Średnica: 54,6 mm
Szerokość: 48.12 mm
Materiał obudowy: Aluminium 6061
Łożysko: Dif-e-Yoyo KK 10ball
Cena: ~300 zł

Widać, że jest to yoyo o dosyć dziwnym kształcie. jest dosyć małe, za to suuuuuuuuuuuuuuper szerokie. Jedyne na co można tu narzekać to nieszczęsne łożysko, z którym większość miała problem. Sam włożyłem zwykłe CT (bo tylko takie miałem akurat) i zaczęło śmigać super!

Aaaaaale od początku

Manatee jest sygnaturą Riccardo Fraoliniego oraz pierwszym yoyem CLYWa, które zostało wyprodukowane w Azji - głównie dlatego, że miało być bardziej "dla ludu". Dużo osób na to narzekało( omg clyw w azji, to nie ta sama jakość, co my teraz zrobimy), jednak okazuje się, że sprzęt jest prawdziwym "CLYW Quality".
Dostępne są, jak zawsze w CLYWie, różne ciekawe kolorki - jak np mój ukochany Dugong (polecam wygooglować). Ostatnio dodano też nowe kolorki, znane nam z Compassu. Osobiście mój Manat to Solid Green, gdyż sam błysk złapał mnie za serce i uwiódł zaraz po tym, jak wyprzedali Dugongi.
Paczka szła z brytyjskiego yoyovillage.com, bardzo sprawnie, super sprzedawca, z którym można na tematy okołoyoyowe dłuuugo rozmawiać - taka minirecenzja kolejnego sklepu ;).

Filmik promujący

Zobacz na youtube Obrazek
Warto pamiętać, że w yoyu zaklęta jest dusza manata

Anoda
Nigdy nie miałem lepszej anody. Myślałem, że Expedition posiada niebiańską anodę, ale Manat przebija go o kilka klas. W ogóle nie czuć ruchu na dłoni, do tego kręci się przez wieki. 12 sekund to jest mało dla tego yoyka. To jest jeden z największych plusów tego yoya.

Waga, płynność, kształt

Czuć to yoyo na sznurku. Nie jest to jednak kamień, ładnie poddaje się dynamice tricków. Niestety przy dużym przyśpieszeniu zaczyna już to przeszkadzać, dlatego preferuje nim swoje własne "slow-flow" - szczególnie, że z tego znany jest Fraolini, a w końcu yoyo było projektowane pod niego. Znajdzie na pewno fanów wśród ludzi, którzy robią różnego rodzaju whipy - przez aż tak dużą szerokość praktycznie wszystko łapie, w sumie to był powód dla którego zakupiłem to yoyo.

Stabilność

Bardzo duże rozłożenie wagi na obrzeżach wraz z szerokim kształtem daje na prawdę dużą stabilność. Yoyo może stać w miejscu, gdy kminisz, rozplątujesz, zakładasz, przekładasz czy coś jesz - ono i tak będzie stało na miejscu. Jedyne przy czym traciło ono dla mnie stabilność to Paobrs ( tak jakby przewracało się o przełożony sznurek) i Grid Iron. Ogólnie 9.99/10, gdyby nie te dwa tricki, które uwielbiam.

Podsumowanie
Manateł jest jak najbardziej warty swojej ceny. Będzie to na pewno oryginalny throw w waszej kolekcji, a dla niektórych (szczególnie tych wolniejszych) będzie on też super yoyem "contestowym". Ma on specjalne miejsce w mojej kolekcji jako mój "main throw". Rozmawiając z ludźmi na reddicie wywnioskowaliśmy, że nie ma różnicy w anodyzacji między kolorami solid a splashami, więc wszystko zależy od waszego poczucia estetyki.
Największy plus manata: Super stabilność i szeroki gap

Największy minus: oryginalne łożysko jest praktycznie w 90% do wymiany

Jeśli interesuje Cię slow-flow, lubisz kminy Fraoliniego, a do tego szerokie yoya i grindy - BIERZ W CIEMNO ZANIM WYKUPIO!!!

Poniżej jeszcze pare fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może na początek nowego roku będzie tu jeszcze filmik z manatem w akcji ;)
FEJSBUK YOUTUBE INSTA
Like "lemme throw this GT suicide" goes straight to "lemme undo this bearing wrap" ~guy_faux, IRC /r/throwers 2k17

Awatar użytkownika
Misiek
Hokage wioski ukrytej w buszu (Plushage)
Zestaw: Gradient / CT / Kitty Fat
Kolekcja: YYF: One, Loop 360(2), Replay; NoLimit Vinci (nie złote ;D); Yoyo Empire Edge;Yoyofficer Musket, OneDrop Gradient
Macham od: 17 lut 2015

Re: CLYW Manatee

Postautor: Misiek » 9 paź 2016, o 19:13

A recki Shuttrera dalej nie przeczytałem :roll:
"I am and always will be the optimist. The hoper of far-flung hopes and the dreamer of improbable dreams."
- The Doctor

Awatar użytkownika
Arahmitz
Znawca
Zestaw: Basecamp Jackknife/V/Fat
Kolekcja: YYJ Fiesta XX
YYJ DM
YYJ Speedmaker
RecRev 33 1/3
YYF Flight
YYF Aviator
C3YD Dymension
YYO Orbis
YYE Simple Love
OD Gauntlet
CLYW MANATEE
Kontaktowanie:

Re: CLYW Manatee

Postautor: Arahmitz » 9 paź 2016, o 20:19

A recki Shuttrera dalej nie przeczytałem :roll:
Ćśśśśśśśśśśśśśśśśśś nic nie słyszałeś o żadnej recenzji shuttera x]
FEJSBUK YOUTUBE INSTA
Like "lemme throw this GT suicide" goes straight to "lemme undo this bearing wrap" ~guy_faux, IRC /r/throwers 2k17

Wróć do „Recenzje”