SKYVA

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

SKYVA

Postautor: Ace » 28 wrz 2016, o 14:57

Skyva (produkcja Magic yoyo)

Dane techniczne
Waga: 65.8 g
Średnica: 57.85 mm
Szerokość: 45.25 mm
Gap: 4.50 mm
Materiał obudowy: Plastik
Łożysko: CT
Cena: 20$ ~90 zł

Opis

Obrazek

Jak to z tym było?
Sam kształt, kolor, wygląd i wgl całokształt tego yoyo odkąd się pojawił w sklepach wołał do Mnie weź mnie! Cena kusząca, kształt i parametry odpowiadające więc czemu nie spróbować :D Przy okazji jest to tez prezent urodzinowy. Poza tym ciekawiło mnie wykonanie tego plastiku i nie zawiodłem się :D

Anoda:
Ciężko opisywać tutaj anode bo to plastik, w przypadku yoy delrinowych jeszcze jakiegoś grinda zrobić idzie ale tutaj albo rękawiczka albo meeega sucha dłoń i wtedy jeszcze coś tam wyjdzie krótkiego, natomiast dołek do fingerspinów daje genialny poślizg, jest jakby inaczej szlifowany i daje fenomenalny jak na plastik poślizg i możliwość rozwinięcia yoyo jak na hubach.

Łożysko:
W zestawie dostajemy CT'ka więc już można konkretnie pomachać, chodzi bez zarzutu ale w połączeniu z plastikiem nie jest ciche.

Waga i płynność:
Waga jest optymalna, ani to za ciężkie ani za lekkie co jest ważne w przypadku plastików, w punkt trafione przy tym rozmiarze, yoyo wydaje się i trochę jest większe i to widać na sznurku ale szerokością się nie wyróżnia. Po sznurki skacze bardzo zwinnie i chwilami aż miło patrzeć jak delikatnie wskakuje w chopsticki, tak serio fajnie wygląda ale nie wiem jak to opisać takie spokojnie i płynne wskakiwanie. Waga jak wspominałem jest dobrze dobrana co pozwala machać tym plastikiem na zewnątrz, wiatr nie przeszkadza i nie krzywi yoya jak w przypadku niektórych plastików z którymi miałem do czynienia a głównie ze starterami no ale nie ma się co dziwić (porównanie ze względu na cene bo podobna półka cenowa)

Stabilność:
Jak na Plastik? bardzo dobra, śmiem twierdzić, że yoyo dość sztywno siedzi w pozycji w której jest bez nadmiernego przechylania się. Nie jest to turbo kminer bo jednak to plastik ale nie ma problemu by yoyo trochę na sznurku powisiało w jakiejś kminie. Jeżeli chodzi o fingerspiny to chyba najbardziej stabilne yoyo do tego, tak jak w przypadku Horizona czy M.O.V.E. trzeba dbać by yoyo kręciło się paznokciu i trzeba pilnować by gdzieś nie zleciało tak tutaj yoyo kreci się typowo nawet na skórze czemu towarzyszy delikatna wibracja po skórze, wiadomo skraca spina ale jest o wiele łatwiejsze dla początkujących i chcących ogarnąć jakieś tricki z fingerami. Trzyma się na palcu bardzo pewnie i stabilnie, co ułatwia bindowanie przy tym i naukę bindowania fingerów.

Podsumowanie:
Yoyo za 20 dolców, jak wiemy z historii można zdobyć tytuł mistrza na yoyo za 16 baksów (Replay PRO) więc oczekiwania od plastików wzrosły, a tutaj mamy droższe, ale czy lepsze? jak dla Mnie jak najbardziej, tam gdzie Replay jest przyciężkawy tam skyva już sobie płynnie skacze po sznurku aż miło. Yoyo jest bardzo dobrze wykonane, zero niedorobionych szlifów jak w Diffusionie za prawie 2x cenę. Od diffusiona dużo się wymagało i na sznurku zdawał egzamin na 5 ale Skyva zdaje go tak samo. Jeżeli chcecie dobry plastik z możliwościami, tani, chcecie pobawić się w fingery ale jeszcze nie czas lub brak hajsu na metal to yoyo dla Was, ma duże możliwości i daje dużo frajdy z machania. Minusem jaki znalazłem są pady i ich responsywność, w moim egzemplarzu są dość ostre i yoyo binduje konkretnie i łatwo, pamiętam że plastiki ogólnie tak mają ale zamierzam zmienić pady za jakiś czas i zobaczę czy jest poprawa. Polecam to yoyo bo za mniej niż 100 zł można dorwać fajny sprzęcior ale zaznaczam też, że jeżeli nie bawią Cię fingerspiny jako ciekawostka to warto dołożyć troszeczkę do Simple Love Yoyo które dla Mnie ciągle jest top1 i będę to cudo polecał za każdym razem :P
Obrazek

gabrysyoyo20133
Giermek

Re: SKYVA

Postautor: gabrysyoyo20133 » 15 gru 2016, o 20:59

Gdzie je kupiłeś ? Da się je dostać w Polsce czy raczej trzeba płacić za przesyłkę z zagranicy ?

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 15 gru 2016, o 21:01

kupiłem na http://www.latiendadelyoyo.com/ jak wspomniałem ale bez problemu do zdobycia w Czeskich sklepach. Poza tym do kupna były na battlach Krakowskich a prawdopodobnie Vilmos i na pyyny je weźmie bo szły jak świeże bułeczki!

gabrysyoyo20133
Giermek

Postautor: gabrysyoyo20133 » 15 gru 2016, o 21:03

Dzięki ;)

Wróć do „Recenzje”