iYoyo Hidra

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

iYoyo Hidra

Postautor: admin » 17 lip 2016, o 13:36

iYoyo Hidra

Dane techniczne
Waga: 66,8 g
Średnica: 55,4 mm
Szerokość: 43,75 mm
Materiał obudowy: Aluminium
Łożysko: CT rozmiar C
Cena: ~240 zł

Opis

Jak to z tym było?
Po raz kolejny uznałem, że należy mi się nagroda (a jakże by inaczej :D) i że tym razem spróbuję kupić coś w naszym rodzimym kraju. Wybór więc padł na sklepyoyo.pl no i tam też wypatrzyłem iYoyo. Markę, której byłem ciekaw

Anoda:
Rewelacyjna. Długie grindy nie sprawiają problemów. Na pewno czołówka najlepszych anodyzacji. Laserowy grawer z boku nie przeszkadza podczas fingerspinów - jest git

Łożysko:
Stockowo przyszło na łożysku CT. Dobrze się kręci, nie jest głośne a po nasmarowaniu bardzo, bardzo ciche

Waga i płynność:
Patrzymy na parametry - cholera, prawie 67g...ale uwaga, tego wcale nie czuć. Hidra przyjmuje zwroty z godnością, chociaż powiedziałbym, że charakter sprzętu, to jednak delikatnie bardziej w stronę płynności...dorzucić do tego trzeba jeszcze niebywałą gładkość. Zapewne większość z was oglądała przynajmniej jeden film o załodze łodzi podwodnej. W momencie dużego zagrożenia kapitan rzuca hasło o ciszy sonarowej. Wyłączane są silniki, milkną rozmowy...generalnie okręt dla sonarów znika...i tak też jest z Hidrą. "Sonar" na palcu nie wykrywa najmniejszych drgań, tzw. "dead smooth", 10/10 pod tym kątem. To drugie (ilościowo, a nie, że jest na drugim miejscu), tak gładkie yoyo w mojej kolekcji.

Stabilność:
Masa yoyo rozłożona jest raczej równomiernie z deelikatniym wskazaniem na krawędzie. Jest wystarczająco stabilnie, żeby katować dłuższe kminy albo wymyślać dziwne plątaniny

Podsumowanie:
Fajny, organiczny kształt, z drobnymi tylko ozdobnikami, dzięki czemu yoyo świetnie leży w dłoni, naprawdę wygodnie się łapie i na pewno nie "męczy" palców podczas częstego startowania metodami typu "snap start". Świetna w dotyku anoda, nie za wąskie, nie za szerokie. Naprawdę pozytywnie odbiera się ten sprzęt już od pierwszych sekund trzymania w dłoniach. Świetna anoda, kształt miski pozwalajacy na fingerspiny, dobra stabilność no i ultra smooth. Chcecie czegoś więcej? Jak dla mnie, ten sprzęt ma wszystko i do tego jest dość zrównoważony, przez co w mojej opinii powinien przypaść do gustu większości machaczy. Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, to jest jedna rzecz do poprawy: pady. To fajne yoyko przychodzi na tak beznadziejnych padach, że odbiera całkowicie radość z machania.

Jeżeli chcesz kupić Hidrę, to kup od razu sensowne pady, bo te stockowe są strasznie śliskie. Z rozmów z kilkoma osobami wynika, że to ogólny problem padów iYoyo a nie problem tego modelu. Ja założyłem akurat YYF, bo takie miałem na stanie - kolosalny przeskok odczuwalny i radość z machania od razu się pojawiła. Do tego wybrany przeze mnie splash daje fajny efekt w spinie - połówki wydają się różnić kolorami, a całość ma brązowo/karmelowy odcień - super :D

Zalety:
- Świetna anoda
- Ultra smooth
- Płynność, stabilność
- W zasadzie ma wszystko, czego potrzebujesz
- Dość uniwersalne

Wady:
- Stockowe pady od razu do kosza

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Recenzje”