Shinwoo Gilgamesh recenzja

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
Esemes
Ekspert
Zestaw: TopYo Silenus, 5Cut bearing, Kitty Nylon XL
Kolekcja: TopYo: Silenus, Mojo, YYF: Shutter, Shu-ta, Paolista, Cyborg 2.0, C3: ReMaster Galaxy, Vosun: Petrichor
Macham od: 0- 3-2012

Shinwoo Gilgamesh recenzja

Postautor: Esemes » 5 cze 2016, o 18:23

Dziś chciałbym przedstawić moją subiektywną recenzję yoyo:

SHINWOO GILGAMESH

Parametry:

Średnica: 54.8 mm
Szerokość: 41mm
Waga: 63g
Łożysko: Shinwoo Vshape 10ball size C
Dostępność:
Yoyostore.cz
Snowboard-online.pl

Cena:
400 czk (yoyostore)
71 zł (snowboard-online.pl)

Story:

Nad zakupem Gilgamesha zacząłem zastanawiać się kiedy pojawił się na yoyostore.cz. Przeczytałem opinię Kordy (ziomeczka z yoyostore) i ten opis tak mnie urzekł, że uznałem to za yoyo must have.

Planowałem sprawdzić go sobie jako spóźniony prezent urodzinowy, ale w dniu urodzin uraczyła mnie nim moja ekipa z pracy :)

Anoda:

Trudno mówić o anodzie w przypadku plastikowego yoyo, ale... o dziwo to yoyo pozwala na jedne z lepszych grindów jakie udało mi się wykonać na plastikach! Poza tym yoyo ma metalowe obręcze na krawędziach, co pozwala na wykonywanie palmgrinda: https://youtu.be/h4_HCV7GTt0
Jak na plastik, mogę powiedzieć, że dla mnie bardzo spoko.

Łożysko:

Łożysko to 10 kulkowy V shape zaprojektowany przez Shinwoo. Według mnie nie najlepsze na jakim machałem, ale nadal BARDZO dobre. Feeling na tym łożysku przypomina machanie na łożyskach Grooved. Ostro ścięte krawędzie powodują spiętrzanie się warstw sznurka w centralnej części, co czasami kończy się łapaniem respa i nieoczekiwanym powrotem do ręki. Dla mnie nie jest to jakaś bardzo zła cecha, bo ogólnie łożysko pracuje przyjemnie. Spin jak na plastik jest mega długi, ale swoim Gilgameshu używam jednak mojego ulubionego CTXa.

Stabilność / płynność:

To yoyo to konkretny unikat, metalowe ringi skupiają większość ciężaru, co daje genialny feeling! Yoyo jest niesamowicie stabilne, a w dodatku przyspiesza z dużą lekkością, zmienia kierunki bez problemu, a przypadkowe uderzenie w palec czy dłoń w ogóle nie wybija go z rytmu!

Kończysz długie combo - bind! A yoyo wraca stanowczo do ręki, pokazując Ci, że ma jeszcze rezerwę na której dałbyś radę wykręcić kilka kolejnych tricków!

Masa tego yoyo może wydawać się mała, szczególnie jak na plastik, który potrzebuje więcej mocy niż metal, aby pozwolić na na prawdę długi spin, ale nie dajcie się zwieść pozorom, metalowe ringi robią swoje. To bardzo przemyślana konstrukcja, która w moim odczuciu bije na głowę nawet niektóre metale. Poza tym Shinwoo stworzyło coś, co daje na prawdę najczystszy FUN!

To yoyo jest wątpliwej urody, nie ma się co czarować w tej kwestii. Jakość wykonania na pierwszy rzut oka pozostawia wątpliwości, ale na sznurku jest perfekcyjnie stabilne, zwinne i nie pozwala Ci się uwolnić!

Jak dla mnie w cenie do 75 zł nie ma lepszego plastikowego yoya, Shinwoo zmiótł konkurencję, trzeba tylko dać szansę producentowi, o którym nic nie wiemy.

Jedyne co działa na niekorzyść tego yoyo to brak rozpoznawalnego przez wszystkich logo firmy.

Zalety:

+ Doskonała konstrukcja
+ znakomite osiągi
+ cena
+ unikatowość na rynku
+ łożysko - mimo moich zastrzeżeń uważam je za świetne, zważywszy na cenę yoyo
+ frajda jaką sprawia to yoyo jest nie do opisania

Wady:

- "tani", mało ekskluzywny wygląd (porównując choćby z Replay PRO)

- wykonanie (odlew plastiku nie jest idealny, mimo że samo yoyo śmiga jak huragan)

Overall:
9,5/10 za całokształt. Niepozorne, ale genialne yoyo. Za tę cenę nie potrafię wskazać nic lepszego.

Idę na nim pomachać! Elo!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Timi
Pizza Eliminator
Zestaw: Duncan Barracuda / jakiś KK / Pady C3 / kitty fat yellow
Kolekcja: Nortstar
Duncan Raptor
Zeekio Continuum
YYR Slipinir (fake)
YYE Little Fox
Magic YY N9 - Floating
Duncan Barracuda
Replay pro
Grind machine
C3 Accelerator
Macham od: 0- 0-2014

Re: Shinwoo Gilgamesh recenzja

Postautor: Timi » 6 cze 2016, o 18:30

może jakieś wideło na nim ? :)

Awatar użytkownika
Esemes
Ekspert
Zestaw: TopYo Silenus, 5Cut bearing, Kitty Nylon XL
Kolekcja: TopYo: Silenus, Mojo, YYF: Shutter, Shu-ta, Paolista, Cyborg 2.0, C3: ReMaster Galaxy, Vosun: Petrichor
Macham od: 0- 3-2012

Re: RE: Re: Shinwoo Gilgamesh recenzja

Postautor: Esemes » 6 cze 2016, o 21:57

może jakieś wideło na nim ? :)
Wrzucę coś na dniach :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Recenzje”