Duncan Grasshopper

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Duncan Grasshopper

Postautor: Ace » 6 kwie 2016, o 11:20

Duncan Grasshopper

Obrazek

Dane techniczne
Waga: 66 g
Średnica: 56,35 mm
Szerokość: 44,47 mm
Materiał obudowy: Aluminium 6061
Łożysko: Dif KK rozmiar C
Cena: ~200 zł (1200kc)

Opis
Yoyo sygnowane przez człowieka którego przedstawiać nie trzeba... Janos Karancz i jeżeli wyobrażałeś sobie jakie może być yoyo sygnowane tym nazwiskiem to jest to strzał w 10... co sobie o nim wyobrazisz to znajdziesz w Grasshopperze!

Jak to z tym było?
Chcąc kupić yoyo postawiłem sobie wybór; Aviator 2 / Barracuda 2016 / Grasshopper. Wybrałem pasikonika z powodów czysto "odkrywczych" Mega zaciekawiło Mnie yoyo, które jest sygnowane przez Karancza, Jak takie wgl yoyo chodzi oraz to że jest w kuszącej cenie :D Padł prosty wybór jak gdyby grom z ciemnego Polskiego nieba w noc Sierpniową gdy sezon burzowy daje nam rozkosz nocnymi solówkami grzmotów o 3 nad ranem.

Anoda:
Ogólnie yoyo ma dwie różne. Anoda pokrywająca połówki jak najbardziej na plus. takie 8/10 względem Core'a. Kto czyta moje recenzje wie, że do Core'a odnoszę się w każdej ale tam anoda to jest mistrzostwo świata! A to sprawia, że jest już jedną z nieprzeciętnych z jakimi się spotkałem, świetne matowe wykończenie i mega przyjemne w dotyku. Yoyo grinduje aż miło na palcu a kształt i wyważenie właściwie trzymają yoyo w bezruchu na moim palcu. Inna sprawa tyczy się miski w środku yoyo, tam już jest typowo lakierowane oraz nadruk wyczuwalny pod palcem więc szanse na fingery znikome.

Łożysko:
I tutaj się zawiodłem... Niestety w moim Grassie przyszło raz, że responsywne a dwa, że nienadające się do niczego bo 3x czyszczenie 2x wypalanie i smarowanie nie pomogło i łożysko wgl się nie kręci :/ Mega się zawiodłem na tym a chciałem przetestować w sumie uważane za najlepszego KK Dif-e-Yo... Małym pocieszeniem okazał się świetny sznurek, który przychodzi w zestawie, w sumie pudełko też nie robi szału bo to kawałek tekturki.

Waga i płynność:
Grasshopper to typowy kminer, wagowo odczuwalny na sznurku, ale tylko na sznurku, co mało typowe przy takich yoyach podczas ruchu jest super płynne i niemal niewyczuwalne. Te rzeczy się co prawda wykluczają ale Grasshopper ma coś takiego co sprawia, że łączy tą płynnośc i delikatność a jednocześnie twardo siedzi na sznurku. Odczucie bardzo specyficzne i ciężkie do opisania. Ogólnie od kilku dni ciężko oderwać mi się od Grasshoppera bo mega Mnie urzekło to yoyo. Ale nie jest już tak kolorowo przy bindach. Wtedy klockowatość Grasshoppera osiąga kumulacje i jeżeli nie zapewnimy odpowiedniego zapasu spinu to może być problem z bindem. Yoyo po bindzie nie wraca super płynnie a lekko się wtacza na sznurek. Są to dość delikatne bindy i spokojne (jak Karancza) i muszę napomnieć, że przy zbyt dużym spinie przy bindzie bardzo obija palce to yoyo bo wtedy ta lekkość binda uchodzi i dostajemy troche klockiem w rękę i to jest taki największy minus tego yoyo i w sumie jedyny warty uwagi.

Stabilność:
Fenomenalna! Jeszcze nie przekrzywiłem Grassa tak by stwierdzić "Ace Ty noobie co Ty wgl.. wtf??!! Amatorze weź trzymaj ręce prostopadle" Yoyo sobie śmiga, stoi, wisi, leży a wciąż utrzymuje pozycje jaką powinien mieć. Jak pisałem, to yoyo to taki kminer. Codzienne yoyko do machania i do nauki a na scene jeszcze większa petarda. Yoyo zaskakuje i ma sekretną zaletę o które niżej :D Bardzo zachwycała Mnie stabilność Space Cookie od Vosuna ale Grass ma coś podrasowanego w sobie jak taksówka z turbosprężarką :D Aro potwierdzi bo widział!

Sekretna Właściwość:
Ta właściwość najbardziej kusiła Mnie w tym yoyo, byłem jej ciekaw czy będzie czy nie. Coś co sprawiło, że zaczynam ogarniać Janosa w tym, że jest w nim człowiek a nie robot. O czym mowa? o Rejections! tak, te rodzaje trików sąąąą ciężkie... uciążliwe... trudne.... wymagają... Grasshoppera :D Tak to yoyo jest genialne pod tym względem. Na żadnym yoyo na jakim machałem nie spotkałem się z taką pomocą przy rejections, sznurek aż sam wypada! Magic drop którego ogarniałem ło ho ho i na złym yoyo tutaj wchodzi jak złoto. The Force unleashed... sznurek strzela zanim przystawię rękę... moc mnie przerosła hahaha Jeżeli ktoś uwielbia rejections (Admin słyszysz??!!) to nie wyobrażam sobie by miał nie kupić tego yoyo. One same wchodzą!

Podsumowanie:
Duncan Grasshopper daje frajde, zdziwienie, urok i przede wszystkim Karancza, można poczuć to w jakim stylu On macha i trochę ten styl ogarnąć. NIe tyle by tak machać ale zrozumieć, że to co Janos robi na scenie jest ludzkie mimo jego galaktycznego skilla. To yoyo nie ma w sobie Duncana, ma Karancza tak ja to czuje. Yoyo jest jak perkusja w utworze "Stairways to Heaven" Na początku jej nie ma, bierzesz yoyo w rękę wydaje się ciężkim klocem, rzucasz i lądujesz na sznurku i myślisz, że kupiłeś bubla Ale jak w utworze tak i w kminie, gdy wchodzi perkusja masz ciarki na skórze a włos się jeży. Dostajesz fenomenalnie płynne smooth yoyo i stabilne zarazem, Yoyo zgrabnie przeskakuje jak Konik polny przez chopy, hoopsy i zgrabnie i pewnie! ląduje na sznurku. Utwór/Kmina nabiera dopełnienia i jesteś mega zadowolony z tego yoyo.

Yoyo warte uwagi ze względu na sygnaturę, specyfikę i przede wszystkim przez to, że się wyróżnia, nie jest kolejnym yoyo które kupisz i się nie zdziwisz, nie zatrzymasz. Trzeba się do niego przekonać i dać szanse! Nie polecę go jak pierwszy lub drugi metal. Jest to yoyo dla odkrywców, którzy lubią yoya z tym czymś, domieszką tego X które to yoyo wyróżnia. Yoyo potrzebuje kogoś kto potrafi więcej niż 2o0 i ma wyczucie by nie skisić binda

Końcowa ocena to 8/10 przez łożysko na którym się zawiodłem oraz tym minusie za bind na który trzeba uważać i przez to, że nie jest to yoyo dla wszystkich. Trzeba coś obmachać by Grass przypadł do gustu! To chyba tyle :D spróbuje się oderwać od niego by obmachać coś na dłużej do recki :D Co następne? Simple Love Yoyo!

Awatar użytkownika
Esemes
Ekspert
Zestaw: 44RPM Rhythm, Dif-e-Yo 10ball KK, Kitty Nylon XL
Kolekcja: YYF Paolista, Shu-ta, EDGE, Vosun Petrichor, 44RPM Rhythm, C3 Imagine Breaker
Macham od: 0- 3-2012

Re: Duncan Grasshopper

Postautor: Esemes » 6 kwie 2016, o 11:45

Super recka! Propsy!

Jeśli chodzi o łożysko to miałem identycznie w Strixie od Duncana - responsywne out of the box i żadne czyszczenie nie pomogło :/

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Recenzje”