Vosun V7 Duang

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Vosun V7 Duang

Postautor: admin » 3 sty 2016, o 15:28

Vosun V7 Duang

Dane techniczne
Waga: 66 g
Średnica: 54 mm
Szerokość: 41 mm
Materiał obudowy: Bimetal: aluminium, mosiądz
Łożysko: C grooved
Cena: około 190 zł

Opis

Jak to z tym było?
Jadąc na PYYNy, będąc po sprzedaży 2 yoyek miałem nadzieję kupić albo Petrichora albo Duanga na wspomnianej imprezie. Niestety Vosuny nie dojechały, zatem wsparłem się sklepem yoyomania, z czego jestem zadowolony :) Gość prowadzący sklep jest "do pogadania".

Anoda:
Podobno bead blasted. Oznacza to, że jest naprawdę bardzo przyjemna w dotyku i przede wszystkim - pozwalająca na dość długie grindy.

Łożysko:
Stockowo z yoyomanii przychodzi na grooved, który jest najlepszym tego typu łożyskiem, z jakim miałem styczność. Rozkręcenie "z palca" daje około 12s spina... no wow :) Do tego dźwięk jest idealnie "czysty" i jak to @Robakus stwierdził - maślany. Natomiast nie zmienia to faktu, że jest to grooved. Przeprowadziłem pewne testy i na sznurkach grubości kitty normal - jest ok. Sznurek względnie gładko przesuwa się po łożysku. Niestety po założeniu czegoś grubszego (kitty fat) mimo iż chyba ani razu nie dostałem mocniej po łapach, to jednak gdy zmieniłem łożysko na KK poczułem ogromną, ale to naprawdę ogromną różnicę. Na KK sznurek lata o wiele łatwiej - bez dwóch zdań. Także mimo iż ów grooved jest genialny, to jednak dalej mnie nie przekonał do tego typu łożysk.

Waga i płynność:
Duang jest nieco lżejszy od innych sprzętów z mojej kolekcji, ale pomimo to w bardzo wyważonych proporcjach czuć go na sznurku i naprawdę doskonale można nad nim panować. Z innych moich recenzji można wyczuć że lubię nieco cięższe yoya. Tak - bo każda ewolucja wtedy jest bardziej wyczuwalna/dostarcza większej radości i poczucia kontrolowania yoyo. W przypadku V7 nie czuć ciężaru, ale czuć jak pięknie lata. Jakbym miał ocenić, czy lata bardziej stabilnie, czy płynnie...to nie wiem, co bym wybrał. Proporcja bardzo wyważona. Lata zarówno tak i tak

Stabilność:
Nie wiem, czy to przez odrobinę mniejszy rozmiar i ogólny kształt, ale podczas samego już wyrzutu czuję, że poleci tak, jak chcę. Dobrze leży w dłoni, dobrze się kręci, stabilnie trzyma się płaszczyzny wyrzutu, zatem do tworzenia nowych kmin ewidentnie się nadaje.

Podsumowanie:
Jeden z najtańszych bimetali dostępnych na rynku. W przeciwieństwie jednak do większości, "ten drugi" metal ułożony jest wewnątrz yoyo, a nie po jego zewnętrznej stronie. Mosiądz pozłacany 24K złotem bardzo ładnie się błyszczy i wpływa pozytywnie na wygląd sprzętu. Bardzo przyzwoita anoda pozwalająca na długie grindy. Niestety grafika zastosowana w misce utrudnia/skraca fingerspiny. Ale przecież fingerspiny są nudne :) Początki z yoyo całkiem ok, ale dajcie mu chwilę a poczujecie jego charakter i to, jak można się zgrać z yoyo.

Do tego dźwięk - przy strzelających bindach można usłyszeć naprawdę piękne brzmienie metalu, a mnie to jara :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Slavcos
Ważniak
Zestaw: RecRev Octave

Re: Vosun V7 Duang

Postautor: Slavcos » 3 sty 2016, o 16:27

Dawno mi się tak żadne yoyo wizualnie nie spodobało :P
Naprawdę świetne.

Awatar użytkownika
Vextep
Ważniak
Zestaw: Yyf Supernova
Kolekcja: Yoyo Vinci, Supernova, Replay Pro
Macham od: 0-11-2015

Postautor: Vextep » 3 sty 2016, o 16:56

Zgadzam się, bardzo ładne.
Zazdroszczę
:)
Dla innych yoyo to zabawka. Dla mnie to pasja.

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 4 sty 2016, o 13:33

warto dodać, że ma fenomenalnego spina, Duang ma w sobie coś takiego, że nie czuć zbytnio prędkości spina i kiedy myślisz, że to koniec i bindujesz to przekonujesz się, że jeszcze byś pokręcił :D Co do stabilności to potwierdzam, mimo kształtu V jest bardzo stabilne.
Anoda Mnie osobiście nie zadziwiła bo o wiele lepsze spotykałem ale też wiele gorszych :D jest przeciętna jak na rzekomy bead blasted. Ogólnie za 200zł dostać takiego bimetala.... no nic tylko brać tego kociaka hahaha

Poza tym polecam spróbować rozkminić znaczenia słowa Duang :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Ddamian
Oddany Forum
Zestaw: OD/CLYW Summit, grooved 10k, Kitty String Normal, ultra light side effects
Kolekcja: YYF: One, Genesis, Cyborg 2, Supernova (stara wersja)
MagicYoyo: T5 Overlord
OD/CLYW: Summit
VOSUN: V7 Duang, 7S Eztrik
YYJ: Classic
YYC: Diffusion 2
Kendama Sunrise Natural Beech
Macham od: 0- 0-2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ddamian » 22 kwie 2016, o 21:11

Zgadzam się z @ace i z tym "tajemniczym" spinem. Dorzucę fotkę :) Obrazek
Ddamian