YoyoFactory Replay PRO

Recki yoy, sznurków, łożysk i czekolad z milki
Awatar użytkownika
befiq
Wojtaszek biznesu
Kolekcja: YYF:
-Too Hot
-Replay Pro
-Shutter
-Horizon
Nolimit:
-Vinci2
Clyw:
-Yeti2
Macham od: 02 sty 2015

YoyoFactory Replay PRO

Postautor: befiq » 28 lip 2015, o 17:58

YoyoFactory Replay PRO

Dane techniczne
Waga: 69.50g
Średnica: 58.41mm
Szerokość: 44.05mm
Materiał obudowy: plastik
Łożysko: CT
Cena: 69,99zł

Opis
Replaya kupiłem na sklepie "sklepyoyo.pl" za 69,99zł.Gdy wyjąłem go z pudełka było naprawdę duże "WOW", byłem zaskoczony jeśli chodzi o rozmiar - jak dla mnie było wrażenie jak by było "szyte na miarę"
Jest też bardzo dobre pod względem wagi.Łożysko nie jest głośne co raczej na plus.
Ogólnie polecam to yoyo
Załączniki
P1050406.JPG
P1050406.JPG (442.52 KiB) Przejrzano 2407 razy
P1050402.JPG
P1050402.JPG (434.23 KiB) Przejrzano 2407 razy
P1050401.JPG
P1050401.JPG (444.36 KiB) Przejrzano 2407 razy
P1050398.JPG
P1050398.JPG (407.76 KiB) Przejrzano 2407 razy
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, o 18:38 przez befiq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pablito
Jestę skautę
Zestaw: CLYW WM2
Kolekcja: YYF Protostar,
YYO Kilter,
YYF Shutter,
YYO Hatchet,
CLYW Wooly Marmot 2
no i dwa pamiątkowe yoyka z krk :D
Macham od: 25 sie 2013

Re: YoyoFactory Replay PRO

Postautor: Pablito » 29 lip 2015, o 15:02

Przepraszam za tą uwagę, ale mógłbyś tą recenzję bardziej rozwinąć? W sensie napisać o wrażeniach z machania itd. ?

Awatar użytkownika
befiq
Wojtaszek biznesu
Kolekcja: YYF:
-Too Hot
-Replay Pro
-Shutter
-Horizon
Nolimit:
-Vinci2
Clyw:
-Yeti2
Macham od: 02 sty 2015

Postautor: befiq » 29 lip 2015, o 17:03

Wiem że jest skromna dopiero wczoraj go dostałem pomacham troszkę jeszcze i dopisze ;)

Awatar użytkownika
Esemes
Ekspert
Zestaw: TopYo Silenus, 5Cut bearing, Kitty Nylon XL
Kolekcja: TopYo: Silenus, Mojo, YYF: Shutter, Shu-ta, Paolista, Cyborg 2.0, C3: ReMaster Galaxy, Vosun: Petrichor
Macham od: 0- 3-2012

Postautor: Esemes » 29 lip 2015, o 18:20

Pierwsze wrażenia z Replay PRO:

Unboxing:

Po wyjęciu z pudełka pomyślałem sobie "kawał tandetnego plastiku, ani to ładne, ani fajne". Niestety w moim poczuciu estetyki Replay w wersji szaro-niebieskiej, tudzież zielonej, nie jest najpiękniejszym produktem wśród plastików od yyf. Wydaje się średnio solidny, natomiast nie pokuszę się o sprawdzenie jego trwałości świadomie, może przy jakimś niefortunnym wypadku.

Feeling i pierwsze rzuty:

Yoyo dobrze leży w dłoni, na mój gust trochę mało kanciaste, ale przyjemne. Wolę raczej kształt H niż klasyczne butterfly czy O-shape, może dlatego nie przypadł mi od razu do gustu.

W pierwszych chwilach machania było mało entuzjazmu z mojej strony, w sumie nic specjalnego, po fali "hajpu" i "propsów" lejącej się w internecie oczekiwałem chyba trochę więcej.

Po kilkudziesięciu minutach machania:

Trzeba przyznać, że często pierwsze wrażenie bywa mylne. Po sceptycznym początku dałem się przekonać. Replay śmiga gładko, spiny są długie i wystarczają na bardzo skomplikowane combosy. Siadają nawet grindy i fingerspiny, więc można sobie poćwiczyć również triki horyzontalne.

Według mnie dobry kompromis między stabilnością i szybkością, z lekką przewagą stabilności.
Yoyo jest dość ciężkie, co przekłada się na dobre osiągi,a masy nie czuje się tak bardzo jak w zbliżonym wagą yyf Genesis. Fabryczny CT szybko został zamieniony na wypalonego i niesmarowanego CT, a ten po słabym performensie został zastąpiony przez 10ball kk i to jest dla mnie optymalne rozwiązanie. Strasznie wkurza mnie system response, który jest bardzo nieregularny. Przy bardziej wymyślnych bindach w ogóle nie chce wracać albo szarpie tak, że mało nie urywa ręki. Może to przypadłość tylko mojego egzemplarza, ale strasznie mnie to irytuje.

Krótkie podsumowanie :
Plusy:
+ cena
+ wysokie osiągi
+ dobry rozkład masy
+ stabilność przy trikach
+ dobra dostępność w Polsce i szybka dostawa

Wady:
- wygląd
- system response

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ramcin
Giermek
Zestaw: Horizon
Kolekcja: Yoyofactory:
- One (niebieskie)
- Die Nasty (niebieskie)
- Replay Pro (wersja gold)
Duncan:
- Pulse
Vosun:
- 7S Eztrik (niebieskie z żółtym/złotym splashem)
Macham od: 25 sie 2014

Postautor: Ramcin » 13 paź 2015, o 15:57

Nie wiem czy cię to pocieszy ale mój Replay też ostatnio ma tak z hamulcami, raz binduje z trapezu (?!) ale czasem to nie wiem czy dalej ma hamulce :(

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 13 paź 2015, o 23:31

w Plastikowych yoyach często spotykałem się z bindem z trapezu :P mimo wyrzutu z brakeaway. Kwestia tego ,że plastikowe yoya nie mają anody jak metale i te sznurek się jednak łapie nawet na trapezie?

Mart34
Ważniak
Zestaw: Superstar/Center Track/Kitty String Fat
Kolekcja: -Nolimit Vinci
-Yyf Superstar
Macham od: 03 lis 2015

Postautor: Mart34 » 9 sty 2016, o 17:29

Moim zdaniem bardzo fajne yoyo zarówno z wyglądu jak i w użyciu (ale to opinia indywidualna). Bardzo gładko chodzi, ale niestety moje ma już woobla:( (i czekam na dostawę nowego, innego yoya)

Awatar użytkownika
Gacek_CK
Giermek
Zestaw: MagicYoyo n12/ SPEC/ sznurek handmade
Kolekcja: MYY n12, YYf Replay Pro, YYF One
Macham od: 03 kwie 2017

Postautor: Gacek_CK » 24 sie 2017, o 18:24

Wczoraj znalazłem nowego Replay'a za 60 zł (bez paru groszy) z przesyłką. Od początku miałem to yoyo na oku i po zakupie MYY n12 planowałem je wziąć, jako drugie, zapasowe. Miałem się jeszcze wstrzymać z zakupem, ale wyszło na to, że czekam już na paczkę ;) jak dotrze, to podzielę się wrażeniami :)

Edit
Pierwsze wrażenie... Takie sobie. Wizualnie - na zdjęciach prezentuje się znacznie lepiej. Jednak macha się bardzo sympatycznie, i pewnie gdybym kupił je bezpośrednio po One, to teraz chwaliłbym je, jak tylko się da. A tak - przyzwoite. Dobre, konkretne, pozwala na długie comba, wybacza drobne błędy - ale ogólnie po prostu przyzwoite. Solidnie wykonane, chociaż przy mocniejszym śpiochu coś jakby się w środku luzowało. A zakręcić można je konkretnie - to fakt. Grindy siadają, ale bez rękawiczki bardzo krótkie (co nie jest jakimś zaskoczeniem - w końcu to plastik)
Niemniej jednak chyba spodziewałem się ciut więcej po "najchętniej kupowanym yoyo na świecie, które może konkurować z modelami metalowymi".

Podsumowując:
Niby bardzo przyjemne, ale czegoś jednak brakuje. Idealne yoyo na początek. Jako pierwsze ogólnie lub pierwsze po starterze - strzał w dziesiątkę. Później? Po przygodzie z metalem raczej na rezerwę lub jako fajna odmiana - raz na jakiś czas. Ja po dniu machania ukradłem mu łożysko i przełożyłem do n12 (tak przy okazji - Replay na płaskim łożysku też kręci się świetnie) i to chińczyka nadal będę katował w pierwszej kolejności. Choć nie ukrywam, że ogromną przewagą nad MYY był czas oczekiwania na paczkę Obrazek

P.S. Czy to normalne, że zaraz po wyjęciu yoya z paczki zacząłem się rozglądać za kolejnym? Obrazek

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Recenzje”