Ubity spike

Wszystko o Kendamie!
spanki
Początkujący
Zestaw: Replay Pro
Kolekcja: Yoyo Factory Replay Pro
Kendama Sunrise Artbox
Macham od: 0- 1-2016

Ubity spike

Postautor: spanki » 1 sie 2016, o 23:24

Siemka, od okolo miesiaca gram kendama (Play Pro Grip K) i dopiero tydzien temu zobaczylem na yt, ze trzeba zawsze zabezpieczyc spike. Niestety polowa stozka juz sie ubila i zastanawiam czy kendama jest jeszcze zdolna do gry i czy mozna sie na niej uczyc kolejnych trickow :)

Awatar użytkownika
PukPukKtoTam
hipopotam
Zestaw: Rebirth /YYR DS /Kitty Fat Yellow
Kolekcja: Duncan-Flying Panda, C3yoyodesign-Speedaholic, YYE Little Fox, YoYofficer Musket, OD Rebirth, Recess-First Base, iYoYo-HiDRA

Re: Ubity spike

Postautor: PukPukKtoTam » 1 sie 2016, o 23:56

Ja jak zaczynałam też nie zabezpieczałam spike'a i teraz już raczej nie jest już spike'owaty tylko płaski :P. Jednak lepiej późno niż wcale i warto zabezpieczać nawet styranego spike'a, żeby spowolnić dalsze "ubijanie/zbjanie?" go. Ogólnie to nawet jak będzie się stosowało te wszystkie kleje to spike z czasem będzie się stawał krótszy. Dbanie o niego po prostu spowolni ten proces, ale go nie zatrzyma. Te kilka milimetrów nie zrobi wielkiej różnicy. Skoro kendamą grasz dopiero od miesiąca to myślę, że nie ubiłeś spike'a na tyle żeby nie można było wykonywać trików, ale dla pewności lepiej daj zdjęcia, bo wszystko jest możliwe :P. Również sugerując się twoim krótkim stażem w tej dziedzinie śmiem twierdzić, że nie zrobi ci to wielkiej różnicy na tym etapie i śmiało możesz się uczyć nowych trików :P....ale znowu jest wszystko możliwe, więęęęęc lepiej daj zdjęcia haha.

Awatar użytkownika
Timi
Pizza Eliminator
Zestaw: Duncan Barracuda / jakiś KK / Pady C3 / kitty fat yellow
Kolekcja: Nortstar
Duncan Raptor
Zeekio Continuum
YYR Slipinir (fake)
YYE Little Fox
Magic YY N9 - Floating
Duncan Barracuda
Replay pro
Grind machine
C3 Accelerator
Macham od: 0- 0-2014

Re: Ubity spike

Postautor: Timi » 2 sie 2016, o 05:01

Możesz lekko przeszlifować krawędzie spikea tak aby nie był kompletnie płaski i wtedy zabezpieczyć wikolem najlepiej :)

Wróć do „Kendama”