Zagraniczne sklepy

Opinie i pytania dotyczace sklepów, Info o zamówieniach, ogłoszenia
Mart34
Ważniak
Zestaw: Superstar/Center Track/Kitty String Fat
Kolekcja: -Nolimit Vinci
-Yyf Superstar
Macham od: 03 lis 2015

Zagraniczne sklepy

Postautor: Mart34 » 1 lut 2016, o 18:53

Hej, piszę ten post bo mam parę pytań odnośnie zamówień zza granicy:
- Czy za zamówienia trzeba płacić w innych walutach czy można w zł?
-Ile kosztuje takie zamówienie z yoyostorerewind czy yoyoexpert (dostawa)? I ile czasu zajmuje przybycie jego do Polski?
Przy okazji zapytam: jakie polecacie sklepy online zagraniczne i jakie macie z nimi doświadczenia (czy można bez obaw zamawiać). Pytam bo nigdy nie zamawiałam niczego zza granicy a planuję robić tam zakupy na jakieś zagraniczne sznurki i inne rzeczy do yoyo niedostepne w Polsce a innym niedoświadczonym się przyda ten post.

Awatar użytkownika
Misiek
Hokage wioski ukrytej w buszu (Plushage)
Zestaw: Gradient / CT / Kitty Fat
Kolekcja: YYF: One, Loop 360(2), Replay; NoLimit Vinci (nie złote ;D); Yoyo Empire Edge;Yoyofficer Musket, OneDrop Gradient
Macham od: 17 lut 2015

Re: Zagraniczne sklepy

Postautor: Misiek » 1 lut 2016, o 18:57

Sam nie zamawiałem, ale z tego co słyszałem na forum żeby złożyć zamówienie z np Czech to trzeba płacić poprzez paypal :mrgreen:
"I am and always will be the optimist. The hoper of far-flung hopes and the dreamer of improbable dreams."
- The Doctor

Mart34
Ważniak
-Yyf Superstar

Postautor: Mart34 » 1 lut 2016, o 18:59

O tym to wiem i ja i mam zamiar tym sposobem płacić

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 1 lut 2016, o 19:17

Ogólnie radzę uważać ze sklepami spoza UE. Ktoś tutaj na forum coś zamawiał...białego Regena i coś jeszcze chyba właśnie z YoyostoreRewind.

W USA są bardzo duże kary podobno za oznaczanie paczek przez sklepy jako podarunek (który teoretycznie powinien ominąć podatki), więc sklepy ze Stanów robią to raczej niezbyt chętnie. Co to oznacza? Że z dużym prawdopodobieństwem Urząd Celny przechwyci przesyłkę i łaskawie poinformuje, jaki jest koszt cła/vat-u. Zatem inwestycja opłacalna nie będzie w żaden sposób a i do tego wydłuży się czas dostarczenia przesyłki o nawet 2 tyg.

Mart34
Ważniak
-Yyf Superstar

Postautor: Mart34 » 1 lut 2016, o 19:54

A ile takowe cło wynosi mniej więcej? I jakie ty masz admin doświadczenie z takimi sklepami, patrzyłam w poście o cenach, że kilka razy zamawiałeś np.ze slusny.net.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 1 lut 2016, o 20:22

Cło zależy od kraju pochodzenia. Od kilku, do kilkunastu procent. Natomiast jak masz paczkę poniżej 170$ to pod cło nie podlega....ale podlega podatkowi VAT...który w Polsce wynosi 23%, tadaam. Zatem bieda.

Jeśli chodzi o Czechy - cóż, jest to kraj UE, czyli żadne dodatkowe opłaty nie zostaną doliczone. Ogólnie bardzo lubię zamawiać z tego kraju. Dobrze wyposażone sklepy, fajne ceny. Tylko przesyłka 30-40zł, więc fajnie zamówić z kimś. Aczkolwiek taki Slusny korzysta z fedexu, który dostarczy pakę do 48h. Ostatnio zamawiałem z yoyostore i też mega szybko przyszło - 3 dni jakoś? Tak: we wtorek wieczorem zamówiłem, w piątek paczka była u mnie. No i ogólnie taki yoyostore bardzo polecam. Slusny do zamówienia powyżej 2000zł nie dodał nawet jednej wlepy...nie skomentuję.
Yoyomania też jak najbardziej super. Lardon - tak...no ogólnie złych doświadczeń nie mam prócz małego niesmaku po Slusnym.

tager18
Ważniak
Zestaw: Shutter
Kolekcja: Replay pro, Regen, Shutter
Macham od: 04 lis 2015

Postautor: tager18 » 1 lut 2016, o 20:44

To ja zamawiałem z YoyostoreRewind :D(szło z magazynu z Japoni), (regen, shutter dwa łożyska, olejek, 100 kitty fatów, Dorzucili rabat 5 % na następne zakupy, dwie naklejki i gazetke z produktami). Wszystko ładnie i bezpiecznie zapakowane. Koszt "produktów" 500 zł przesyłka 50 zł (shipping EMS a w Polsce to nasza poczta). Zaznaczyłem by walnęli status "gift"(jest taka opcja do zaznaczenia przy składaniu zamówienia), ale na paczce ani na fakturze nic takiego nie było (może zapomnieli). Paka w okresie świątecznym była zamawiana wiec do Polski (warszawa) szła 2 tyg. Potem zmieniła status na przechwycono przez urząd celny. Po tyg czekania na list (jak ci przejmą to się czeka na list z instrukcjami), który niestety zaginął i nikt mnie o tym nie poinformował( ani poczta ani listonosz nic nie wiedzieli).. Zadzwoniłem do urzędu celnego w warszawie(strasznie ciężko się dodzwonić). Pytali mnie ile to kosztuje itp bo sklep na fakturze strasznie cene zaniżył o ponad połowę i się musiałem tłumaczyć. Po wytłumaczeniu im, że nie wiem czemu tak zrobił itp itd, kazali mi wysłać na maila wyciąg z banku i paypala z kwotą zapłacenia, po co mi to, czy nie na sprzedaż, co w paczce, takie pierdoły (jak coś to nie wysyłają maila zwrotnego). Potem czekałem tydzień na to aż przekażą paczkę poczcie. A pocztą szło kolo 4 dni. Jak przyszedł listonosz musiałem mu dać gotówką 140 zł podatku (do wartości paczki doliczyli koszt przesyłki). Wiec jak ci nie przechwycą to się opłaca, inaczej.... średnio. O tyle że będziesz coś miała jako jedyna/nieliczna w Polsce :D. Jak coś to pytaj. Postaram się pomóc :D

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 1 lut 2016, o 20:50

Teraz jeszcze się dokopałem do ciekawego przykładu:

Wartość zakupów (paragon): 200$
Koszt wysyłki do Polski: 25$
Zakupy + wysyłka: 225$
Stawka cła: 4%
Kwota cła do zapłaty: 225$ x 4% = 9$
Kwota VAT do zapłaty: 234$ x 23% = 54$

Oznacza to, że cło wyliczane jest na podstawie wartości towaru oraz przesyłki.
Jeszcze lepiej jest z podatkiem VAT, bo ten nie dość, że wynosi 23%, to jeszcze wyliczany jest z wartości towaru, przesyłki a także dodanego cła. O ile towar zrozumiem, bo chodzi o ochronę naszego rynku, ale wyliczanie procentów za towar z przesyłką i ewentualnym cłem, to jest złodziejstwo.

tager18
Ważniak
Zestaw: Shutter
Kolekcja: Replay pro, Regen, Shutter
Macham od: 04 lis 2015

Postautor: tager18 » 1 lut 2016, o 21:13

Cóż poradzisz Polska.....

Mart34
Ważniak
-Yyf Superstar

Postautor: Mart34 » 1 lut 2016, o 21:38

To mi się odechciało tych zakupów zagranicznych :/. Np. Takie sznurki kitty fat wolę kupić u admina :) dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mało brakowało a bym zamówiła coś i prawdopodobnie wpadła w kłopoty z podatkiem i cłem. Ale może kiedyś załatwię coś z Wietnamu... azjatyckie korzenie mam:) i ciekawi mnie co można tam wyczaić. a byłam dziś na stronie kitty String i był tam wietnamski sklep. Tylko kłopot dojazdu. Ceny biletów to koszmar w czystej postaci, ale co zrobisz...

Wróć do „Sklepy, serwisy, zamówienia”