Jakie yoyo kupić na początek?

Miejsce do zadawania pytań o Yoyo i sprzęcie z nim związanym
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Jakie yoyo kupić na początek?

Postautor: admin » 19 sie 2013, o 20:58

Podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie młody adept yoyoingu.

Osobiście zaczynałem od YYF Velocity. Sporą zaletą tego sprzętu, jest możliwość zmiany responsywności yoya. Na początku bardzo pomaga

Awatar użytkownika
Sokół
Oddany Forum

Re: Jakie yoyo kupić na początek?

Postautor: Sokół » 11 sty 2014, o 17:37

Mam obecnie 3 yoyo. Pierwsze jakie kupiłem to:
YYF Die-nasty - całkiem fajne, wymaga umiejętności bindowania, ze strony sprzętowej do zalet można zaliczyć "wskaźnik" dokręcenia yoyo oraz łożysko typu CENTER TRACK które "pomaga" utrzymać sznurek na środku tak by nie ocierało o miski yoyo. Die-nasty wykonane jest z fosforyzującego plastiku (świeci w ciemności na zielono) jak dla mnie to zbędny bajer.
http://sklepyoyo.pl/product-pol-62-YoYo ... Nasty.html
YYF One Star - to mój drugi zakup, jak dla mnie to lepiej się tym kręci niż Die-nasty, nieresponsywne, wytrzymałe, szeroki gap, zaletą jest też szeroka "szczelina" na górze yoyo która pomaga trafić początkującym ponownie na sznurek przy bardziej skomplikowanych trikach.
http://sklepyoyo.pl/product-pol-61-YoYo ... Estar.html
YYF Velocity - bardzo ciekawe rozwiązanie, niektóre triki wymagają responsywności, to yoyo dzięki regulacji hamulców można dopasować do własnych potrzeb, system pozwala regulować szerokość gapu i responsywność od zera do całkowitej. Odłożyłem na chwile Onestar na rzecz Velocity, przy nauce fajnie jak yoyo wraca a nie za każdym razem trzeba zwijać sznurek. Polecam szczególnie początkującym. Aha, i wydaje mi się że należy zwrócić uwagę aby hamulce były w miarę jednakowo dokręcone po obu stronach, inaczej mogą pojawić się problemy z równowagą podczas zabawy.
http://sklepyoyo.pl/product-pol-25-YoYo ... ocity.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Re: Jakie yoyo kupić na początek?

Postautor: Ace » 28 sty 2014, o 19:38

Poza firmą YYF można też zakupić YoYo z firmy yoyojam, Początkowe to chyba
Kick Side - fajnie sie macha i łatwo wchodzą trapezy z tego co pamiętam jak tym machałem
Obrazek

Speed Maker - miałem i nie narzekałem :) czasami potrafiło sie przechylac ale to może wada 1 moda :P
Obrazek

Oba są pół responsywne :P

Wróć do „Pytania o Sprzęt”