Porada zakupowa

Miejsce do zadawania pytań o Yoyo i sprzęcie z nim związanym
Awatar użytkownika
Onorio
Początkujący
Kolekcja: Vosun:
- Aethyr

YYF:
- Replay Pro
- Shutter
- Superstar
Macham od: 08 cze 2017

Porada zakupowa

Postautor: Onorio » 7 gru 2017, o 00:19

Cześć i czołem,

Zbliżają się święta, więc muszę sobie kupić pod choinkę nową zabawkę :D Problem w tym, że nie mam pomysłu, któremu modelowi zaufać. Do tej pory machałem kolejno na: Replay Pro, Vosun Aethyr, YYF Shutter, obecnie na Superstarze (niestety coś mi nie działa i nie mogę tego wpisać w profil : < )

Nie ukrywam, że jak już się do tego Superstara dorwałem, to reszta poszła w odstawkę, świecić na półce. Dlatego szukam yoya, którym będzie machać się podobnie jak SS. Na pewno mam nad nim większą kontrolę niż nad resztą przyjaciół z kolekcji. Jest lekkie, szybkie (zwrotne?) i stabilne. Przemachaliście więcej kółek niż w życiu na oczy widziałem, więc pewnie potraficie mi podpowiedzieć czego szukam ;)

Budżet 200-300 zł. Może być mniej, jeśli dorwę coś fajnego : )

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Porada zakupowa

Postautor: admin » 7 gru 2017, o 07:39

Na pewno Recess Weekend byłby "podobny". Też jest zwinny i naprawdę super. Tylko niestety słabo dostępny i niestety nieco droższy.
Space Cowboy też można jakoś porównać do SS, ale SS o wiele lepszy, więc w sumie nie kupuj :D

Ale może w lekko inną stronę: Vosun Petrichor?

OOO, a może zerknij na yoyo marketplace: Tomek Czernecki (spokojnie można mu zaufać, znam, polecam :D) wystawił trochę yoyek fajnych: Iyoyo Steel albo YYJ Next Level. Grasshopper też może Ci się spodobać.

Awatar użytkownika
Aro
Wydra Ninja / Upodobnił się do SS bo lubi Superstara (SS)
Zestaw: Precise Husar/CT/FAT
Kolekcja: Axis Yoyos:
-Pulsefire

C3yoyodesign:
-Imagine Breaker;
-Fingerspin;
-Heartbeat;

Clyw:
-Avalanche;
-Orca;

Duncan:
-Barracuda;

Magicyoyo:
-Carpfin;
-Stealth;

OneDrop:
-Code2;

Precise:
-Husar;

Yoyofactory:
-Edge;
-2xLoop 1080;
-Superstar(2013);
-ReplayPro;

Vosun:
-Petrichor;
-Space Cookie;
Macham od: 0- 5-2014
Kontaktowanie:

Postautor: Aro » 7 gru 2017, o 20:06

Siema!

Jeśli szukasz coś stabilnego i szybkiego to prywatnie polecam ci spojrzeć na model od Magicyoyo "Carpfin". Świetne yoyo za na prawdę fajną cenę bo tylko za 45E(ok. 190zł w dniu dzisiejszym).
Matowa anoda daję fajne możliwości jeżeli chodzi o grindy. Bardzo przyjemny cap bardzo zbliżony do Shutter'a ale te yoyo to przede wszystkim stabilność i szybkość. Na ogół jest ono cięższe niż superstar, bo praktycznie o 5 gram, ale warto :)
(zakupione na LaTiendaDelYoyo)

Drugą propozycją na pewno będzie "Galsang" od Vosun'a, którego można już znaleźć praktycznie powyżej 100zł. Jeden z lepszych bi-metali jakich miałem w swojej kolekcji, jego to bym podstawił stricte za Superstara. Szybki, zwrotny i przede wszystkim mniejszy niż Superstar, to musisz wziąć pod uwagę, ale jeśli ci się podoba taki styl machania jaki opisałeś, to najbardziej ci się przypodoba z tych dwóch co wypisałem.
(zakupiłem go na czeskiej FYFT stronie)

Dodatkowo, polecam "Vapormotion" od C3yoyodesign, mam od kilku dni więc się jakoś nie wypowiem, ale ono typowo pod fingery i szybkie machanie jak już mam tak kategoryzować.
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 7 gru 2017, o 20:11

Aro dobrze gada, polać mu :) Chociaż mnie akurat Galsang w pierwszej chwili się spodobał, ale jakoś tak po chwili czar jakoś prysł. Prywatna opinia, nie masz co się tym sugerować.

Awatar użytkownika
Onorio
Początkujący
Kolekcja: Vosun:
- Aethyr

YYF:
- Replay Pro
- Shutter
- Superstar
Macham od: 08 cze 2017

Postautor: Onorio » 11 gru 2017, o 13:14

OOO, a może zerknij na yoyo marketplace: Tomek Czernecki (spokojnie można mu zaufać, znam, polecam :D) wystawił trochę yoyek fajnych: Iyoyo Steel albo YYJ Next Level. Grasshopper też może Ci się spodobać.
Od Tomka mam Aethyra, także już zdążyłem sprawdzić człowieka : )
Ale zgodnie z sugestią, poszedłem w tym kierunku i padło na Grasshoppera : )

Dzięki Panowie za rekomendacje!

Wróć do „Pytania o Sprzęt”