Pierwszy zakup :)

Miejsce do zadawania pytań o Yoyo i sprzęcie z nim związanym
Awatar użytkownika
kluba123o
Giermek

Pierwszy zakup :)

Postautor: kluba123o » 2 lis 2016, o 16:12

Siemka, nazywam się Kuba, mam 18lat i jestem tu nowy :P.
Ogólnie jakoś tam mnie naszło na kręcenie sobie Yoyem, tylko kompletnie się nie znam i nie chciałbym wyrzucic kasy w błoto.
Kiedyś już miałem zajawkę na penspining, więc z żonglerką kontaktową miałem już jakąś styczność XD (a i jeszcze kostką rubika oporowałem na LBL-u~46sekund). Niestety o ile na penach się znam tak na yoyach nie bardzo a jedyne z jakim miałem styczność to takie odpustowe (jeśli wiecie co mam na myśli).
Tak czy inaczej chciałbym podejść poważniej do tematu i kupić jakiś swój pierwszy sprzęt i trochę poćwiczyć chociażby fundamentale (mam nadzieje, że w yoyowaniu jest odpowiednik tego słowa XD).
Stąd moja prośba drodzy forumowicze, czy jako doświadczeni wyjadacze w tej dziedzinie, moglibyście mi doradzić co kupić? Wiem, że pewnie jest masa takich pytań, ale żadnego sensownego poradnika co do zakupu nie umiałem znaleźć, a nie chce kupować w ślepo (cóż chyba każdy ma takiego raka na początku:P), dlatego mam nadzieje, że wybaczycie moją niekompetencje i doradzicie mi w tej sprawie :).
*Moje wydatki co do yoya chciałbym zamknąć w 100 złociszach.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy zakup :)

Postautor: admin » 2 lis 2016, o 16:16

Od tego jest forum, żeby pisać :)
Za chwilę tylko przeniosę Ci temat do Pytań o sprzęt.

Mam nadzieję, że jesteś choć trochę cierpliwy, jeżeli tak, to olej yoya starterowe, bo szkoda czasu. Grunt, to ogarnąć wyrzut i binda i do tego jest potrzebny taki starter. Na Twoim miejscu kupiłbym albo Yoyofactory Onestar albo Yoyofactory Replay Pro oraz 20-30 sznurków. (to ostatnie koniecznie).

Awatar użytkownika
kluba123o
Giermek

Postautor: kluba123o » 2 lis 2016, o 16:22

Rozumiem, że początkowo sznurki się palą w rękach XD?
A co do mojej cierpliwości, chyba nie jest tak źle fundamentali w penspiningu uczyłem się miesiąc i mnie to wcale nie zniechęciło :P.

johnypies
Giermek
Zestaw: SR - 71

Postautor: johnypies » 2 lis 2016, o 16:33

Ja bym na twoim miejscu kupił używanego Vinci albo Bossa i nie bawił się w żadne plastiki. Ewentualnie dołożył na nowke. Tylko jak cwiczysz w chacie ułóż sobie przed sobą mate treningowa. w ten sposób go nie obijesz. Ja tak robiłem. Jeśli nie masz to złóż koc na pół i też ujdzie.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 2 lis 2016, o 16:35

Od metala się nie zaczyna, to znana prawda. Plastiki, które podałem są wysokie osiągami, a jednak będą trwalsze (zwłaszcza One star), także no niestety nie. Machałeś Bossem? To jest szajs...chociaż może nie tyle szajs, co bardzo stara konstrukcja

Awatar użytkownika
kluba123o
Giermek

Postautor: kluba123o » 2 lis 2016, o 16:42

A te smary są jakieś ważne, czy taki zbędny pic co niby poprawia osiągi?

johnypies
Giermek
Zestaw: SR - 71

Postautor: johnypies » 2 lis 2016, o 16:45

Ja tam swoja opinie podtrzymuje. Ale mi nie zalezy ,to nie moje pieniądze. Jak po miesiącu stwierdzi, że plastik jest *Pluszowy Aligator* i to dla niego za mało to już jego brocha.

Awatar użytkownika
blackfire74
Giermek
Zestaw: YYT Velocity/CenterTrac/Slackies
Kolekcja: YYT Velocity z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
YYT Protostar z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
Macham od: 25 paź 2016

Postautor: blackfire74 » 2 lis 2016, o 16:49

No fakt z metalem to może przesada, chociaż sam prawie kupiłem. Można kupić Protostar używany w idealnym stanie w cenie nowego OneStar a osiągi chyba lepsze, no i wstawki z alu dają serio dlugiego spina. Tydzień machałem Velocity i słabo mi szło, Protostar przez 2 dni i efekty od razu widać. Rozmiar już ma pro, z resztą w necie pisze że to plastik o osiągach niemal jak alu. Może nie mam porównania ale widzę jaka różnica. Na OLX jest kilka Protostarow. Ja mam Neon Green, mogę sprzedać, bo chciałbym inny kolor. Jak co to czekam na PW.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 2 lis 2016, o 16:53

Na Replayu zostało zdobyte mistrzostwo USA i jedyne, w czym to może ustępować, to anoda, której po prostu nie ma, bo to plastik.
Boss natomiast to stara konstrukcja, która aktualnie już niezbyt pasuje i ciężko stwierdzić, po co odpalili to yoyo na nowo. Nikt nie każe zostawać przy plastiku na całe życie, ale do rozeznania i nauki nadają się świetnie. Sam osobiście po 3 latach dalej macham sobie na plastikach, jak mnie najdzie i wszystko na nich robię.

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 2 lis 2016, o 17:05

Metal na początek to nie za dobry pomysł, można poobijać siebie i otoczenie, Replay PRO jak najbardziej możesz dorwać, i bedziesz zadowolony, metal niendoda skilla na początek a plastik idealny na rozpoczęcie zabawy :-)
Jak zajawka chwyci i osiągi zaczną nie wystarczać czyli za jakieś 2/3 miechy to można wtedy jakąś używkę metalową kupić i zobaczyć jak to jest.
Bossa olej, to mały piździk taki co bardziej zrazi do metali, Vinci (nowe) już lepiej ale nie warto na start poza tym chcesz wydać 100 a nie 170...

Podsumowując to ReplayPro + sznurki najlepsza opcja na start, pewny i sprawdzony a smar do łożysk nie jest wynagany

Wróć do „Pytania o Sprzęt”