Rainfly YYEmpire

Miejsce do zadawania pytań o Yoyo i sprzęcie z nim związanym
Awatar użytkownika
Michu
Znawca
Zestaw: Zeekio Core
Kolekcja: YYF 888X
Zeekio Core
Macham od: 11 paź 2010
Kontaktowanie:

Rainfly YYEmpire

Postautor: Michu » 30 paź 2016, o 19:42

Witam, mimo, że jest recenzja tego bimetala to chciałbym aby ktoś jeszcze skrobnął słówko. Chodzi mi jak to wypada fingerspin i ogolnie czy to jest sztosem w swojej cenie czy jednak lepiej nie brać tego :P Wiecie chyba o co mi loto.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Rainfly YYEmpire

Postautor: admin » 30 paź 2016, o 20:46

Pytałeś na chacie o porównanie do Core.
Obmachałem teraz chwilę oba sprzęty.

Core dla mnie jest nieco bardziej uniwersalny. Stabilny, z fenomenalną anodą, lekko organicznym kształtem, co sprawia, że łapanie w dużych prędkościach "nie boli".

YYE Rainfly dla niektórych jest już trochę zbyt ociężały. Dla mnie jeszcze nie. O wiele bardziej czuć go na krawędziach...fakt, jest trochę cięższy na sznurku niż Core, ale jest tez znacznie stabilniejszy. Zauważyłem, że np jak tkwisz w jakimś mouncie i zastanawiasz się, co zrobić dalej, to Core szybciej się zatrzymuje...cóż, krawędzie Raina robią swoje :) Anoda bardzo dobra, ale gorsza od Core. "Ostrzejszy" kształt sprawia, że mocny bind może zaboleć, no i nie każdemu będzie tak komfortowo leżał w dłoni - to akurat kwestia preferencji oraz wielkości łapy.

Fingerspiny: wypadają tutaj podobnie. Po jednej stronie Zeekio ma większe wgłębienie, ale ma też tą dziurę na ośkę, która full center fingery uniemożliwia. Rain ma na środku taką drobną "kreskę" wypukłą...taki próg zwalniający na 1px :D być może wyskillowani w tym fachu zawodnicy dzięki temu będą w stanie kręcić totalnie na środku...ale ja tam nie umiem, więc i tak leci po tym wewnętrznym wgłębieniu (średnica jakieś 2cm, więc podobnie, jak w core)...dla mnie zatem bez różnicy, na obu kręci się znośnie...z przewagą Rainfly, bo nie ma tej wrednej dziury.

Coś jeszcze?

Awatar użytkownika
Michu
Znawca
Zeekio Core
Kontaktowanie:

Postautor: Michu » 30 paź 2016, o 20:55

Dzięki, o to mi właśnie chodziło.
Teraz jestem w kropce bo szczerze mówiąc dla mnie waga core jest taka w sam raz. Nie za cięzka ani nie za lekka.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 30 paź 2016, o 20:58

Tak, jak pisałem, Core jest taki dość uniwersalny. No ale w sumie jak dużo sprzętu obmachałeś? Być może podejdzie...a być może nie :)

Awatar użytkownika
Michu
Znawca
Zeekio Core
Kontaktowanie:

Postautor: Michu » 30 paź 2016, o 21:00

No właśnie.
Powiedzmy ze od grudnia 2015 machalem na 888X, Yuuksta, Northstar, Zeekio Core, Magicyoyo m002, Audley Orbis (aliexpress), Replay Pro i to wszystko co mogę wymienić :P Kusi mnie wydać nan owe yoyo, coś bardziej z wyższej półki niż dotychczas.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 30 paź 2016, o 21:02

No to taki Replay jest dość ciężki...ale on jest taki ciężki, zbity, a w przypadku Raina waga idzie na krawędzie, czyli coś, co mnie się akurat podoba.

Awatar użytkownika
Michu
Znawca
Zeekio Core
Kontaktowanie:

Postautor: Michu » 16 lis 2016, o 22:56

Pozwolę sobie dopisac tutaj kolejny post, co by nie tworzyć kolejnego tematu.

Jedynka od dwójki rozni się tylko wykonaniem? Pomijam kwestie wielkosci i szerokosci bo chyba delikatnie szersze jest. Jak to ma sie w praktyce? Lepsza pierwsza wersja czy druga?

Obecnie jestem nastawiony na dwójkę, chociażby za kolor, ktory kompletnie w pierwszych wersjach mi nie siada żaden.

Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Zestaw: Precise - Husar // Kitty FAT
Kolekcja: Precise - Husar
R2FG - ATG
YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro, Horizon
Basecamp: Expedition
iYoYo: Steel
Vosun: TiPS, Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005

Postautor: wayne » 17 lis 2016, o 07:18

Różni się głównie tym, że jest wykonane z alu 7075 (dwójka).

Machałem chwilę na jedynce, ale jakbym miał kupować to raczej na pewno drugą wersję.

Wróć do „Pytania o Sprzęt”