Powrót po 20 latach i zakup nowego yoyo

Pytania o Sprzęt | Recenzje
Nie wiesz co wybrać? poczytaj lub zapytaj właśnie tutaj ! Pomożemy coś doradzić!
ezaris
Giermek

Powrót po 20 latach i zakup nowego yoyo

Postautor: ezaris » 6 sie 2018, o 21:42

Cześć!
Po 20 latach przypomniało mi się YOYO i postanowiłem do tego wrócić :)
Trochę poczytałem i przez cały czas przewija się, że trzeba nauczyć się bindowania.
No i myslę sobie gdzie jest haczyk bo nie jest to takie trudne.
Mam Turbo Bumble Bee, jest to wąskie yoyo i na nim jeszcze trudniej zrobić coś niż na tych obecnych szerokich a bind po 20 latach wychodzi tak samo dobrze.
ALE... z tego co przeczytałem to YOYO moze być responsywne i nie. Moje samo wraca do reki gdy mocniej sie szarpnie i podobno na tych nie responsywnych to już nie jest takie proste. Dotarło do mnie jak mało wiem :)

Dlatego prośba do Was, co powinienem kupić uwzględniając to, że nie jestem kompletnie zielony z kręceniem ale moje kręcenie jest, że tak powiem dość oldschoolowe ;)

Silaren
Giermek
Zestaw: Vinci/centertrack/bawelna
Kolekcja: ,
Nolimit - Vinci
Magicyoyo - T5
Magicyoyo - N8
Magicyoyo - N5
Magicyoyo - T9
Magicyoyo - D1

Re: Powrót po 20 latach i zakup nowego yoyo

Postautor: Silaren » 6 sie 2018, o 22:39

Kompletnie zielony nie jesteś ale jeśli chodzi o nie responsywne yoyo jesteś. Poza tym jeśli wszedłes sobie na stronę która ci podałem i sprawdziłeś sobie podstawowe triki yoyo to wiesz jak to wygląda. Na response yoyo się nie znam bo uczyłem się od razu na nie responsywnym. Startowałem od modelu yoyofactory one a następnie przerzucilem się na no limit Vinci. Resztę yoyo mam z chinskiej firmy magicyoyo i bardzo lubuje się w tych yoyo. Są bardzo dobrze wykonane a przede wszystkim są bardzo tanie w porównaniu do europejskich. Jedyny mankament trzeba czekać z 30 dni jak się zamówi na aliexpres.
Na twoim miejscu zaczął bym od jakiegoś plastika response typu one gdzie masz możliwość zrobić to yoyo i response i nie response. A później prze rzucić się na coś lepszego jak np protostar lub już jakiegoś metala. Od metalowego yoyo bym nie zaczynał czy to response czy nie response bo potrafi za boleć jak coś nie wyjdzie. Lepiej mieć już trochę wprawy.

I zaczął bym sobie od tego:
https://yoyotricks.com/tag/first-50/
:!: Silaren :!:

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 6 sie 2018, o 23:07

Oglądałem filmiki na tej stronie i własnie te 50 ;) Większość wykonuje na moim obecnym yoyo a na resztę łozysko nie wytrzymuje i się zatrzymuje :P
Dlatego teraz celował bym w nie responsywne. Nie ma sensu myślę takie pół na pół bo jak się przestawić to się przestawić.
Może być plastik, na teraz chyba nie robi mi to różnicy. Coś konkretnego byś proponował?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 6 sie 2018, o 23:56

Skoro robisz sporo z tych tricków na swoim w połowie responsywne yoyo, to też bym się nie bawil w responsywne. Zacząłbym chyba od yoyo marketplace i jakiegos używanego sprzętu. W sumie możesz tam napisac swoje oczekiwania cenowe, ile chciałbyś wydac a jak się ludzie zglosza i coś Ci się spodoba, to pisz w tym temacie, pomożemy wybrać :)

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 7 sie 2018, o 12:31

Dzięki :) a są jakieś dobre sklepy internetowe z których kupujecie? Wolał bym jednak chyba nowe yoyo.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 7 sie 2018, o 12:35

W Polsce bieda. sklepyoyo.pl albo amigra.pl w zasadzie.

Natomiast w Czechach jest więcej. Yoyostyore dla przykładu.
Tutaj masz listę sklepów

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 7 sie 2018, o 13:20

Ooo świetnie, tego właśnie potrzebowałem :)

Silaren
Giermek
Zestaw: Vinci/centertrack/bawelna
Kolekcja: ,
Nolimit - Vinci
Magicyoyo - T5
Magicyoyo - N8
Magicyoyo - N5
Magicyoyo - T9
Magicyoyo - D1

Postautor: Silaren » 7 sie 2018, o 14:15

Nie kupuj plastika jeśli tak ogarniasz kup sobie normalne aluminiowe yoyo i trenuj. Takie moje zdanie szkoda pieniędzy na plastik.
:!: Silaren :!:

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 7 sie 2018, o 21:39

@Silaren
widzę, że aluminiowe kosztują dużo drożej. Jaka jest różnica pomiędzy plastikiem a aluminium? Oczywiście pomijając sam materiał :D i czy ja taką różnicę odczuję?

@admin
ten sklep sklepyoyo.pl już nie działa ;/ ale troche poszukałem i znalazłem takie rzeczy, czy coś się dla mnie nada?

Yoyofactory DV888 - https://www.snowboard-online.pl/yoyo-yo ... v888-blue/
YoyoJam Fiesta Tres - https://www.snowboard-online.pl/yoyo-yo ... -tres-red/
Replay Pro - http://www.amigra.pl/Yoyo_Replay_Pro_ni ... e-872.html
KickStart Pro - http://www.amigra.pl/Yoyo_KickStart_Pro ... e-886.html
Velocity - http://www.amigra.pl/Yoyo_Velocity_czarne-586.html

O tym Velocity tutaj się przewijało dużo ale nie wiem czy ten przełącznik responsywności jest mi potrzebny.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 7 sie 2018, o 23:42

Dziwna sprawa że sklepyoyo ale ja przypuszczam, że jakieś problemy z serwerem.

Fiestę sobie odpusc, to jest sprzęt do 4a, czyli raczej Cię póki co nie interesuje. Dv888 dla mnie jest trochę klockowate (ciężkie), przynajmniej takie odniosłem wrażenie po przesiadce z plastiku. Ale ma też kilka zalet jak choćby świetna anoda nadająca się do grindow. Velocity też bym olał bo nigdy nie będzie w pełni nieresponsywne. Replay Pro to naprawdę fajny plastik na którym wykrecisz w sumie wszystko. Kickstart pro - niestety na tej wersji nie machałem, mam tylko zwykła, która nie posiada metalowych ringów, ale słyszałem że chodzą całkiem fajnie. Też na tym wszystko wykrecisz plus lepsza powierzchnia do grindow niż replay pro

Różnica między metalem a plastikiem jest dość duża. Dłuższe spiny, lepsza stabilnosc, super rozłożenie masy, gładkość w spinie/brak wibracji. Serio to jest trochę inna bajka także mimo iż są drozsze, to warto. Nie bój się używanego sprzętu (tylko zawsze lepiej upewnić się tutaj).

Wróć do „Sprzęt”