Podróbki yoyo- machałbyś?

Pytania o Sprzęt | Recenzje
Nie wiesz co wybrać? poczytaj lub zapytaj właśnie tutaj ! Pomożemy coś doradzić!
Awatar użytkownika
Robakus
Giermek
Zestaw: YYF Titanium Dream
Macham od: 0- 7-2013
Kontaktowanie:

Podróbki yoyo- machałbyś?

Postautor: Robakus » 5 sie 2016, o 17:02

NO więc tak, już wiem że zagraniczna scena nie za bardzo popiera podróbki yoyo (w 100% dokładne). I to jest w sumie jasne. Tylko... dlaczego istnieją podróbki? Dlatego, że ktoś nie ma pomysłu, a chce zarobić na tym samym?
Okej, pewnie tak. No ale jednak nie ma sprzedaży bez popytu. Ludzie łapią okazję. Gdyby było 0 (ZERO) chętnych, nie istniałyby podróbki.
W związku z tym mała dyskusja, jeśli ktoś ma ochotę: co o tym sądzicie? Kupilibyście? Raz, żeby sprawdzić, czy notorycznie?
... a co z ciekawością? Ja jestem teraz mega ciekawy jak chodzi oryginalny model yoya które mam, więc pewnie za jakiś czas zaplanuję wydatek i ostatecznie wesprę i 'oryginalną' firmę. Czyli... wszyscy szczęśliwi? ;)

Zaskoczyło mnie, jak wiele osób to potępia, jednakl gdy wrzuciłem podziękowania dla pana, który sprzedał mi podróbke, dostałem 20+ like-ów. Pewnie od osób, które też zostały uraczone takim prezentem ;)

Chciałbym przy okazji się dowiedzieć, tak szczere- skusiłbyś/aś się?

I najważniejsze: czy miałbyś/aś wyrzuty sumienia?

~R

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Podróbki yoyo- machałbyś?

Postautor: admin » 5 sie 2016, o 18:13

już wiem że zagraniczna scena nie za bardzo popiera podróbki yoyo
To przez tą grupę, gdzie była akcja z Draupnirem?

w100% dokładne podróbki to akurat niebezpieczny temat. Ludzie są nieuczciwi, ktoś może podróbkę kupić i sprzedawać jako oryginał, w ten sposób oszukując kogoś poważnie, a to już przestępstwo. Załóżmy, że podróbka wygląda idealnie, ale szybko się zepsuje...i co? Użytkownik zrazi się do marki, bo nawet nie będzie zdawał sobie sprawy z tego, że to podróbka.

Dla mnie zatem powinno widnieć jakieś oznaczenie. Jeżeli jest jasno powiedziane, "to jest podróbka, ale działa świetnie i mało kosztuje", to już spoko. Każdy kalkuluje, czy to się opłaca, jeżeli trafi na bubla, ale wie z czym ma do czynienia. To bardzo ważne.
dlaczego istnieją podróbki?
podróbki najczęściej są chińskie. Tam trochę inaczej się na to patrzy (mentalnie). W Chinach podrabianie to forma najwyższego uznania i ukłon dla "prawdziwego przedmiotu".

Czy bym się skusił? Tak, choćby z ciekawości, czy coś co kosztuje 1/n ceny właściwej, czy może być dobre. Jeżeli dorównuje oryginałowi, to sorry, ale ktoś tu robi mnie w ciula (zwłaszcza, jeżeli różnica cenowa jest bardzo duża). Skoro ktoś mnie oszukuje, to zasługuje na takie samo traktowanie.

fakinobvious
Początkujący

Re: Podróbki yoyo- machałbyś?

Postautor: fakinobvious » 6 sie 2016, o 01:16

Skusilbym sie dla samego Fakenira. Wiadomo ze to podrobka bo nie ma napisu w srodku albo wyglada zupelnie inaczej i prosto go rozpoznac. Podobno niezle sie nim macha, jest tani, ale trudno go znalezc. Na oryginalnego draupnira nie wydalbym tyle pieniedzy wiec mowienie ze sie okrada oryginalna firme jest bezsensu jak i tak nie kupie oryginalu. Firme szanuje, ale tak jak admin powiedzial w chinach inaczej sie na to podrabianie patrzy. Jak ktos ma link do fakenira to zamiescie bo kiedys szukalem a jak teraz mi Robak przypomnial to bym sie chyba skusil xD

Wróć do „Sprzęt”