Problem z nowym jojem

Pytania o Sprzęt | Recenzje
Nie wiesz co wybrać? poczytaj lub zapytaj właśnie tutaj ! Pomożemy coś doradzić!
tager18
Ważniak
Zestaw: Shutter
Kolekcja: Replay pro, Regen, Shutter
Macham od: 04 lis 2015

Problem z nowym jojem

Postautor: tager18 » 5 lis 2015, o 23:02

Hmm jojo przyszło do mnie w środę(replay pro), wczoraj i dzisiaj ostro nim kręciłem razem z młodszą siostrą (tez się wciągnęła XD ). Żadnych problemow. Jojo cicho chodziło, ładnie się kręciło. Do niedawna (jakieś 10 min temu xd). Siostra się nim bawiła w drugim pokoju gdy mnie zawołała. Powiedziała że jojo dziwnie się kreci. Wziąłem, rzuciłem i tak jakby linka się od razu ocierała o jedną połówkę joja, hamowało tą stronę i jojo się od razu wywalało "bokiem". Do tego strasznie głośno zaczęło "pracować". Zauważyłem, że sznurek przy łożysku jest za bardzo rozwinięty. Więc go skręciłem mocniej. jojo teraz dobrze działa (nie leci na boki tylko prosto), lecz głośność nadal została. Tak jakby coś się ocierało, ale już nie sznurek. POMOCY!! :D . Czy tak powinno być ? Znaczny skok głośności po takiej akcji ? Co może być przyczyną ?(siostra o nic nie walnęła wtedy).
Przepraszam za rozprawkę i proszę o pomoc :C.

Jak zły dział proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Re: Problem z nowym jojem

Postautor: Ace » 5 lis 2015, o 23:08

to, że łożysko hałasuje to norma przy plastikowych yoyach tym bardziej nowych w których łożysko jeszcze ma w sobie resztki jakiś smarów i brzmią jak grzechotki, co do hamowania i tego, że yoyo jest krzywe to już kwestia rzutu, technike trzeba wypracować i żeby rzucać prosto kilka dni trzeba poświęcić :D

tager18
Ważniak

Postautor: tager18 » 5 lis 2015, o 23:16

Ale właśnie technika dobra(no w większości przypadków prosto się kreci xd, tak 8 na 10 rzutów ), ten sznurek zahaczał bo był bardzo rozwinięty ponad polowe boku joja(no tak mysle,ze to bylo tego powodem , ale moge sie mylic). Skręciłem i znów dobrze lata . Przed tą sytuacją było w miarę ciche. Po niej...... Ale z tego co wnioskuje z twojej wypowiedzi mam się nie martwić.
A możesz mi powiedzieć jeszcze po czym poznać, że sznurek jest zużyty (pomijam przerwanie) ? Jakoś jojo się zaczyna dziwnie zachowywać albo coś w tym rodzaju ? mam 100 % poliestrowe. Czy nic z tych rzeczy ?

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 5 lis 2015, o 23:50

Sznurek zużyty to sznutek brudny, juz konkretnie sie skrecajjacy, zmechacony, śliski, klejacy i cokolwiek innego co już sprawia, że nie jest fajny w dotyku haha to tak w skrócie, a co do glosnego lozyska czasami wystarczy konkretnie je przedmuchac, pozbyc sie osłonek i przy dmuchaniu nie napluc do środka

tager18
Ważniak

Postautor: tager18 » 6 lis 2015, o 10:02

Dziękuje za pomoc i przydatne informacje.^^Temat do zamknięcia.

Awatar użytkownika
Timi
Pizza Eliminator
Zestaw: Duncan Barracuda / jakiś KK / Pady C3 / kitty fat yellow
Kolekcja: Nortstar
Duncan Raptor
Zeekio Continuum
YYR Slipinir (fake)
YYE Little Fox
Magic YY N9 - Floating
Duncan Barracuda
Replay pro
Grind machine
C3 Accelerator
Macham od: 0- 0-2014

Postautor: Timi » 6 lis 2015, o 12:05

Jeżeli sznurek jest rozwiniętyprzy łożysku to znaczy że nie kontrolujesz napięcia sznurka najlepiej co jakiś czas zdjąc pętle z palca i rozwinięty sznurek pozostawić lużny by sam mógł powrócić do naturalnego stanu a to że lożysko jest głośne to polecam zakupić niezbędnik machacza czyli benzyne do zapalniczek i poszukać na forum jak czyścić nią łożysko :)

Pozdro :)

Wróć do „Sprzęt”