Sznurek wpada pod łożysko

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
kuczyn
Początkujący

Sznurek wpada pod łożysko

Postautor: kuczyn » 15 sty 2015, o 16:21

Cześć. Kupiłem własnie Prisma i jak widać na załączonym zdjęciu, jest malutka szczelina pomiędzy łożyskiem a samym yoyo. Czasem wpada mi w nią sznurek, co sprawia, że yoyo staje się responsywne i koniecznie muszę je rozłożyć i wyciągać sznurek spod łożyska. Czy na ten problem jest jakiś inny sposób niż kupno łożyska CT?Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Sznurek wpada pod łożysko

Postautor: admin » 15 sty 2015, o 16:28

Eee, no niezłe. Masz może jakieś inne łożysko? Bo może to jest za małe...w sensie wada fabryczna, czy coś. Nie wiem, jak to cholera jest możliwe w ogóle?

Oczywiście łożysko jest dociśnięte, prawda?

Awatar użytkownika
RafaR
#Taki InRZynier
Zestaw: Zeekio Core
Kolekcja: yoyojam Classic
Zeekio Core
Nolimit złote Vinci
yoyofactory ONE
yoyofactory Shu-Ta
One Drop Design Gradient Splash Edition
Vosun 7s eztrik
C3 movitation
c3 speedaholic(EYYC2015)

Postautor: RafaR » 15 sty 2015, o 16:33

Kupienie innego łożyska to nie jest sposób ponieważ rozmiar jego będzie taki sam jedynie łożyska profilowane trzymają sznurek bardziej na środku. Myślę że to taki kształt yoya i wszystko zależy od zmechacenia sznurka i wyrzutu.
Obrazek

Tu zdjęcie yoya z strony jakiegoś sklepu i też jest taka przestrzeń.

kuczyn
Początkujący

Postautor: kuczyn » 15 sty 2015, o 16:36

Sprawdzałem na dwóch różnych nowych sznurkach i w losowych momentach to się zdarza. Jest to średnio raz na 10 minut machania, zaraz zobaczę na innym łożysku jak to będzie wyglądało i dam znać.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 15 sty 2015, o 16:39

Kupienie innego łożyska to nie jest sposób ponieważ rozmiar jego będzie taki sam
Chyba, że ma jakąś wadę fabryczną.
Kurde, no macham już trochę i ani razu sznurek mi się tam nie zaczepił...no bez szans. Dlatego wnioskuję, że coś tu może być nie halo

Slavcos
Ważniak
Zestaw: RecRev Octave

Postautor: Slavcos » 15 sty 2015, o 16:54

Odpowiedź jest dość prosta myślę.
Ten model yoya posiada taką wadę, może jest to tylko w jednej serii? Może w wszystkich egzemplarzach? Ktoś posiada takie Yoyo jeszcze?

Czasem się zdarzają bublowate yoya ( jak wszystko :P )

Awatar użytkownika
RafaR
#Taki InRZynier
Zeekio Core
Nolimit złote Vinci
yoyofactory ONE
yoyofactory Shu-Ta
Vosun 7s eztrik
C3 movitation
c3 speedaholic(EYYC2015)

Postautor: RafaR » 15 sty 2015, o 16:56

Skoro wychodzi to raz na kilka minut to może być problem nie techniczny a natury gracza :D polecam rozłożyć yoyo wyjąć łożysko nałożyć na miejsce i kładąc na biurku docisnąć(tzn aby łożysko było na płaskim a dociskasz połówką yoya) gdyż samo dokręcenie może sprawić zablokowanie się łożyska w krzywej pozycji i chociaż tobie się wydaje że już siedzi to tak naprawdę może powodować coś takiego i przy okazji zepsuć łożysko a nawet gwint na ośkę co potem może powodować wobla.

@Slavcos
Nie sądzę by tokarka/frezarka czy inne urządzenie CNC aż tak się pomyliło, także może to być hmmm zewnętrzna część łożyska mogła by być węższa co też ciężko wiec myślę że to albo wina sznurka,nałożenia lub wyrzutu chociaż jest ten 0.1% szansy że jest zrypany model ale według prawa konsumenta masz 14 dni na zwrócenie danej rzeczy i jak napiszesz do yoyomana to coś zaradzicie :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, o 16:59 przez RafaR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 15 sty 2015, o 16:56

Machałem prismem z 15-20 minut i nic takiego mi się nie działo. Wiem, trochę mało, ale jednak...dziwna sprawa

Sorry, ale z taką wadą nie miałoby w ogóle szans się sprzedawać. Bartek Woźniakowski tego nie odczuł, Kamil Kurzempa na prismie machał bardzo dużo i też nic takiego mu się nie przytrafiało, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

kuczyn
Początkujący

Postautor: kuczyn » 15 sty 2015, o 17:14

Wyjąłem łożysko, porządnie je wsadziłem i mam nadzieję, że będzie ok. Prędzej czy później i tak sobie dokupię CT, dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
RafaR
#Taki InRZynier
Zeekio Core
Nolimit złote Vinci
yoyofactory ONE
yoyofactory Shu-Ta
Vosun 7s eztrik
C3 movitation
c3 speedaholic(EYYC2015)

Postautor: RafaR » 15 sty 2015, o 17:22

Powodzenia i miejmy nadzieje że będzie ok, a tak poza tematem to patrze na prisma i zawsze jak jest poruszany jego temat to jestem zafascynowany jego kolorami :D

Wróć do „Serwis”