Problem z yoyo velocity

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
MrYoYo
Nowicjusz

Problem z yoyo velocity

Postautor: MrYoYo » 22 sie 2014, o 11:24

Witam!

Wczoraj kupiłem yoyo velocity. Problem jest taki, że gdy robię śpiocha po chwili yoyo zaczyna się przekręcać w lewą stronę. Zauważyłem, że sznurek nie jest na środku. Ile kroć próbuję go przenieść na środek, po zawinięciu i wyrzucie sznurek jest przy ściance yoyoa i o nią ociera co skutkuje zahamowaniem yoya.

Pewnie będą odpowiedzy typu : "zle rzucasz" lecz naprawdę potrafię to robić :)

Proszę o szybka odpowiedz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Problem z yoyo velocity

Postautor: admin » 22 sie 2014, o 11:39

No ale niestety na to wygląda, że coś nie tak z wyrzutem :) Od kiedy machasz? Biorąc pod uwagę, że kupiłeś velocity, to wnioskuję, że jesteś początkujący, ale może się mylę.

Ewentualnie może yoyo jakoś niedokręcone? Tylko uważaj przy dokręcaniu, żeby gwintu nie zerwać, bo wtedy kaplica, jeśli chodzi o velocity.

Sznurek rzadko jest na samym środku, chyba, że masz łożysko typu KK, CT, albo inne V-shape

rafal.orzechowski.7
Ważniak
Kontaktowanie:

Postautor: rafal.orzechowski.7 » 22 sie 2014, o 11:39

Poćwicz wyrzut a ze sznurek przechodzi na któraś stronę to racZej w każdym yoyo z lozyskiem bez centertrack tak sie dzieje

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Using Tapatalk

Awatar użytkownika
koala25
Oddany Forum
Zestaw: prism
Kolekcja: YYF ONEstar, Magic yoyo T5 overlord, Zeekio prism, Yoyofficer lava, Yoyoempire little fox, Adegleyoyos psg, YYF supernova
Macham od: 26 cze 2014

Postautor: koala25 » 22 sie 2014, o 13:02

Jest jeszcze opcja że masz źle hamulce ustawione bo velocity ta zmienność respensywności spróbuj ustawić lepiej hamulce jak nie wiesz jak poszukaj na YouTube. Ja miałem zwykłe łożysko i często mi tarło ale to rzecz normalna czasem nie trze a mam dobry wyrzut niedawno kupiłem łożysko CT dokładniej mam je od wczoraj i jest dobre ale moim zdaniem to hamulce masz źle ustawione dlatego ci ciąży na jedną stronę

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 22 sie 2014, o 13:16

Tarcie - tarciem, ale przekrzywiać się nie powinno przy dobrym rzucie. No ale kto wie. @MrYoYo - spróbuj

MrYoYo
Nowicjusz

Postautor: MrYoYo » 22 sie 2014, o 13:16

Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
koala25
Oddany Forum
Zestaw: prism
Kolekcja: YYF ONEstar, Magic yoyo T5 overlord, Zeekio prism, Yoyofficer lava, Yoyoempire little fox, Adegleyoyos psg, YYF supernova
Macham od: 26 cze 2014

Postautor: koala25 » 22 sie 2014, o 13:18

Spk

Wróć do „Serwis”