Zrób to sam - silikonowe pady

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
Awatar użytkownika
Esemes
Ekspert
Zestaw: TopYo Silenus, 5Cut bearing, Kitty Nylon XL
Kolekcja: TopYo: Silenus, Mojo, YYF: Shutter, Shu-ta, Paolista, Cyborg 2.0, C3: ReMaster Galaxy, Vosun: Petrichor
Macham od: 0- 3-2012

Re: Zrób to sam - silikonowe pady

Postautor: Esemes » 1 paź 2014, o 18:30

Czesto tak jest kiedy zalewam silokonem. Pomachaj jakis czas na responsywnym yoyo, po kilkunastu minutach yoyo wraca do stanu, ktory chcesz osiagnac i staje sie nieresponsywne. U mnie to zwykle pomaga :)

Wysłane z mojego Nexus 7

Stelmus
Giermek
Zestaw: Yoyofficer Kilter 2
Kolekcja: Magic Yoyo T5
YoyoEmipire Believe
Yoyofficer Kilter 2
Yoyofactory OneStar Japan Collection
Yoyofactory Hubstack Afterglow
Macham od: 10 cze 2014

Postautor: Stelmus » 1 paź 2014, o 18:32

Już zacząłem zalewać na nowo xD

G4m3r3k

Postautor: G4m3r3k » 16 cze 2015, o 20:27

A jak wczoraj zalałem pady to dzisiaj już mogę machać?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 16 cze 2015, o 20:36

Za pierwszym razem czekałem 48h...ale 24h w zupełności wystarczą.

Ostatnio zrobiłem nawet mały test i zalewając pady o 8 rano, o 18 już machałem i nic się nie działo...aczkolwiek nie tyrałem jakimiś mocnymi bindami...ogólnie nie nadwyrężałem wytrzymałości padów. Bardziej sprawdzałem, czy te 9-10h wystarczy, żeby pad wytrzymał i będąc jeszcze w stanie nie do końca wyschniętym - łatwiej się wyrównał.

Tak też się stało. Jeżeli macie jakąś nierówność pada, to weźcie starszy sznurek/sznurek marki, na której Wam nie zależy (bo po tej zabawie będzie trochę brudny) i walnijcie jakiegoś mounta, gdzie na łożysku jest dużo sznurków. Ze swojej strony mogę polecić np kamikaze mount. Mocny rzut, mount no i wyginamy sznurki raz w jedną, raz w drugą stronę, żeby sznurek tarł o pady. Trzeba to powtórzyć wielokrotnie, ale pad się ładnie wyrównuje.

Zaznaczę też, że ja lubię nieco słabsze pady, czyli takie, które nie bindują za mocno...lekko starte. Zmniejsza to prawdopodobieństwo przypadkowego zwinięcia yoyo, ale może (choć nie musi) być niewystarczające do bardziej zmyślnych bindów, gdzie mocny pad jest podstawą.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 16 cze 2015, o 20:44

Wyjątkowo piszę posta pod postem, bo nieco w innej sprawie.

Jeżeli przed silikonowaniem dobrze oczyściliśmy powierzchnię, przetarliśmy jakimś alkoholem (spirytus salicylowy w moim przypadku się sprawdza), następnie zalaliśmy pady i odczekaliśmy te 24h do wyschnięcia, to pad siedzi bardzo mocno. Nie miałem jeszcze przypadku zerwania pada własnej roboty...ale przyjdzie moment, kiedy taki pad trzeba będzie wymienić, a to cholerstwo nie chce łatwo wyjść (i na bank nie w jednym kawałku). Co wtedy?

Ogólnie silikon dobrze się usuwa z pomocą benzyny ekstrakcyjnej (a przynajmniej tak wyczytałem)...miałem pod ręką tylko benzynę do zapalniczek zippo i przy jej niewielkiej ilości (myślę, że mniejszej sumarycznie, niż do czyszczenia łożyska) pad schodzi o wieeele łatwiej. Trzeba się i tak chwilę pobawić, ale bez benzyny to katorga. Z nią - skuteczność + 400%.

Dajemy kapkę na pad i trzemy. Najlepiej wyjąć kawałek pada, polać to co zostało benzyną i wykałaczką przykładowo "podwadzać". Inna metoda - nasączyć patyczek do uszu i trzeć po padzie. Osłabia to właściwości klejące silikonu, przez co schodzi szybciej.

Uwaga na dłonie - starajcie się nie lać po łapach, bo skóra benzyny raczej nie lubi. Rękawiczka gumowa, albo ręcznik papierowy zawsze coś ochronią

Indrynhil
Giermek
Kolekcja: YYF OneStar
YYF Shutter

Postautor: Indrynhil » 4 sie 2015, o 16:47

Ja zalałem pady i nie myślałem wtedy nad ich usuwaniem :D a co by się stało jakby zalać silikonem bez usuwania starych padów?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 4 sie 2015, o 17:11

nie zespoi się ze starym sylikonem który został. Musisz oczyścić dokładnie rowki i zalać na nowo, żeby to spójną mase zrobiło.

Indrynhil
Giermek
Kolekcja: YYF OneStar
YYF Shutter

Postautor: Indrynhil » 14 sie 2015, o 19:20

Dziwna sprawa. Chciałem zeskrobac pady bez niczego i odeszły pięknie w jednym kawałku. Podwazylem je wykałaczką i na yoyo nie został nawet okruch silikonu :D Nie żebym narzekał, ale nie spodziewałem się :D

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
befiq
Wojtaszek biznesu
Kolekcja: YYF:
-Too Hot
-Replay Pro
-Shutter
-Horizon
Nolimit:
-Vinci2
Clyw:
-Yeti2
Macham od: 02 sty 2015

Postautor: befiq » 23 wrz 2015, o 15:41

U mnie pojawił się pewien problem:
Pad na jednej stronie odpada po około 2 dniach machania, przed nałożeniem sylikonu powierzchnia była bardzo dokładnie wyczyszczona. Robię to już 4 raz a na tej jednej stronie pad dalej odpada :/
Z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Misiek
Hokage wioski ukrytej w buszu (Plushage)
Zestaw: Gradient / CT / Kitty Fat
Kolekcja: YYF: One, Loop 360(2), Replay; NoLimit Vinci (nie złote ;D); Yoyo Empire Edge;Yoyofficer Musket, OneDrop Gradient
Macham od: 17 lut 2015

Postautor: Misiek » 28 lut 2016, o 18:03

Jeśli ktoś woli poradnik w formie wideo to łapcie :)

Zobacz na youtube
"I am and always will be the optimist. The hoper of far-flung hopes and the dreamer of improbable dreams."
- The Doctor

Wróć do „Serwis”