Problem z sznurkiem

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
antonikida
Nowicjusz
Zestaw: YoYo Factory Whip / orginalne / orginalne
Kolekcja: Yoyo Factory Whip
Macham od: 31 sty 2018

Problem z sznurkiem

Postautor: antonikida » 31 sty 2018, o 18:36

Cześć jestem początkujący, wczoraj zakupiłem swoje pierwsze yoyo firmy YoYo Factory model Whip i mam problem z założeniem sznurka na yoyo gdyż to po założeniu nie che się skręcić. Jakieś porady jak skręcić sznurek ? Z góy dzieki za odpowiedź !!! ;)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Problem z sznurkiem

Postautor: admin » 31 sty 2018, o 18:41

Ale yoyo nie chce się skręcić, czy sznurek?

Jeżeli yoyo, to zostaw sznurek obok, skręć yoyo i nie rozkręcaj go do zakładania sznurka/ściągania sznurka/rozplątywania sznurka. Możesz podczas skręcania przytrzasnąć sobie sznurek, ten pójdzie nie tam, gdzie trzeba i się zerwie. Załóż sznurek tak, jak pokazano tutaj (link do konkretnego fragmentu)
https://youtu.be/jJrtgrGmZQk?t=1m7s

Tak btw, jeżeli przy zakupie yoyo nie zakupiłeś z 20 sznurków, to warto się zaopatrzyć

antonikida
Nowicjusz

Postautor: antonikida » 31 sty 2018, o 19:56

Cześc nadal mam problem że po załozęniu sznurku puszczeniu yoyo nadal po próbach niechce ono do mnie wracać. Wiem moge być idiotą prosze z góry nie wyzywac

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 31 sty 2018, o 20:08

Prawdopodobnie kupiłeś Whip z szerokim łożyskiem, czyli z nieresponsywnym. Oznacza to, że yoyo nie wraca do ręki po pociągnięciu sznurka. Nie bój nic. Chwilę będzie trudniej, ale potem lepsze rzeczy będziesz mógł robić z yoyo. Żeby je zwinąć musisz nauczyć się binda. Najprostszy z możliwych tutaj https://youtu.be/npYfNhkzbaE?t=56s

Ważna rzecz, żebyś po przełożeniu ręki z przodu (jak to jest na filmiku) przytrzymał sznurek między kciukiem a wskazującym lewej dłoni (jeżeli jesteś praworęczny). Następnie pociągasz ciut bardziej energicznie...tak, jak na filmiku. Po tym yoyo powinno wrócić do ręki. Musisz trochę prób podjąć, nie wyjdzie idealnie od kopa. Cierpliwości życzę :)

antonikida
Nowicjusz

Postautor: antonikida » 31 sty 2018, o 20:10

Dzięki za odpowiedź !!! ;) :D

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 31 sty 2018, o 20:14

Nie ma problemu. Zapraszam do działu przywitaj się. Napisz coś o sobie, z jakiego rejonu kraju jesteś. Możesz też oznaczyć się na naszej mapie machaczy. Zawsze fajnie wiedzieć, że jest ktoś machający w pobliżu.

Wróć do „Serwis”