Porada odnośnie responsywnego yoyo

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
Owi
Początkujący
Zestaw: DV888/Poliester
Kolekcja: YoyoFactrory DV888, nasza rodzima "Jedynka"(jeżeli ktoś pamięta)
Macham od: 04 lip 2009

Porada odnośnie responsywnego yoyo

Postautor: Owi » 17 lis 2017, o 00:45

Czesc, a więc mam już moje DV888 i yoyo jest bardzo responsywne. Wyczyściłem więc łożysko, założyłem i dupa. Yoyo nadal potrafi wrócić do ręki przy jakimś tricku. W Google znalazłem kit od yyf ( szerokie Łożysko, oska I pady). I tu moje pytanie, jeżeli po prostu zamówię Center Tracka C to moja ośka będzie okej, czy muszę kupić dłuższą?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Porada odnośnie responsywnego yoyo

Postautor: admin » 17 lis 2017, o 08:48

Wait, wait, wait. DV888 sprzedawane jest w różnych wersjach. Którą masz? Na szerokim, czy na wąskim łożysku? Bo nie wiem, czy masz problem z łożyskiem, czy po prostu kupiłeś wersję responsywną. Kiedyś sprzedawali to yoyo w ogóle z dwoma łóżyskami, ale ośka była chyba jedna. DV, jest "przewiercona" na wylot o ile dobrze pamiętam więc ośka mogła być wkręcona głęboko.

Jeszcze fajnie by było, jakbyś zmierzył ośkę (jej długość).

Owi
Początkujący

Postautor: Owi » 17 lis 2017, o 10:13

No właśnie mam wersję responsywna - na wąskim łożysku. Ośka ma 10mm, myślisz że mogę założyć na to szersze i będzie ok?

Awatar użytkownika
Małgosia
Mistrz I GOY | 3rd EYYC 2015!!!
Zestaw: Terrarian <3
Kolekcja: YYF Shutter, Starlite, Firedog, One
YYJ Phenomizm, Revolution, Go Big, Fiesta
C3 Master Galaxy
OD Cafe Racer, Benchmark O
YYB Demonic
MYY T5
Funtrix :D
Macham od: 0- 9-2010

Postautor: Małgosia » 17 lis 2017, o 12:18

No z wąskiego łożyska nieresponsywnego nie zrobisz :D . Kup sobie to CT to nawet jak ośka będzie za krótka to łożysko zawsze się w przyszłości przyda.
Jesteśmy łowcami, a oni naszą zwierzyną.

Owi
Początkujący

Postautor: Owi » 17 lis 2017, o 13:17

Teraz już wiem. Jako, że nie mogłem się doczekać żeby zacząć normalnie machać, stwierdziłem, że moja praca mi w czymś pomoże. Zajmuje się zamawianiem części do samochodów i czasami biorę w firmie łożyska ( jak są jakieś nietypowe czy coś). A więc pojechałem do nich, zmierzyli moje łożysko i dostałem coś takiego: R 188 ZZ SMB (symbol łożyska) ma ono prawie 5mm szerokości (wymiary łożyska - 6,35x12,7 jakby ktoś pytał). Łożysko oczywiście wyczyściłem, założyłem - i co? Yoyo jest nieresponsywne - za lożysko dałem 12 zł, co i tak wychodzi taniej niż ze sklepów yoyowych. I teraz pytanie - dokupić do tego dłuższą ośkę? Z tego co widzę, z jednej strony jest troszkę krótsza, ale czy to będzie mocno przeszkadzać? :) Śrubki oczywiście też zamawiam, może uda mi się taką ośkę 12mm dorwać gdzieś. :D Wkrótce postaram się znaleźć odpowienik smaru do łożysk. :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 17 lis 2017, o 17:41

Nie będzie przeszkadzać. Wydaje mi się, że dv ogólnie ma 10mm bez różnicy czy wersja responsywna czy nie. Miałem kiedyś w sumie.

Nie kombinuj już ze smarem. Dasz raz 30zl i starczy na dłuuuugie lata. Przepisy w sieci są między innymi z mieszanka z olejem mineralnym ale to serio tak powoli się zużywa że szkoda zachodu

Wróć do „Serwis”