Problem ze śrubą w Yoyo

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
Awatar użytkownika
letsputsmile
Giermek
Zestaw: Wszystkie/CT,KK/Kitty String Fat
Kolekcja: Protostar YYF, Velocity YYF, Yomega Fireball, Starter Nolimit, Duncan Echo 2, Yosoul, Vosun Vansword
Macham od: 04 sty 2016
Kontaktowanie:

Problem ze śrubą w Yoyo

Postautor: letsputsmile » 10 cze 2016, o 12:47

Siemano. Kupilem jakis tydzien Yoyoko Duncan Raptor i problem jest w tym ze yoyko mimo dobrego spina telepie sie jak emeryt kiedy mu zajmiesz miejsce w autobusie. Rozkrecilem yoyko zeby sprawdzic ocb a tu oska siedzi tak twardo ze nie idzie jej ruszyc. I tu pada moje pytanie czy wgl ja sie da wykrecic w tym modelu i jak to zrobic zeby nie zostac z yoyem bez śrubki. Prosze o pomoc bo mnie juz brakuje cierpliwosci. Obrazek
“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Problem ze śrubą w Yoyo

Postautor: admin » 10 cze 2016, o 13:03

Hmm możliwe, że ośka jest na stałe. A może wobbluje, bo np nie dokręciłeś?
Kupiłeś to yoyo w stanie nowym, czy od kogoś?

Awatar użytkownika
Timi
Pizza Eliminator
Zestaw: Duncan Barracuda / jakiś KK / Pady C3 / kitty fat yellow
Kolekcja: Nortstar
Duncan Raptor
Zeekio Continuum
YYR Slipinir (fake)
YYE Little Fox
Magic YY N9 - Floating
Duncan Barracuda
Replay pro
Grind machine
C3 Accelerator
Macham od: 0- 0-2014

Postautor: Timi » 10 cze 2016, o 15:44

jako posiadacz raptora mogę ci powiedzieć że najprawdopodobniej wcześniejszy właściciel mógł uszkodzić gwint i na stałe go wkręcił czy czymś podkleił, jeżeli chodzi o uszkodzenie gwintu raptor jest strasznie na to narażony, o ile pamiętam to te yoyo za 80 zeta ktoś sprzedawał i jakimś otarciem czy małym dingiem ? sprawdź rowki w śrubie czy są równe odstępy i to samo w środku yoya jedyna opcja to napisać do kolesia i po ludzku dowiedzieć się czy gwint jest uszkodzony

Awatar użytkownika
letsputsmile
Giermek
Kolekcja: Protostar YYF, Velocity YYF, Yomega Fireball, Starter Nolimit, Duncan Echo 2, Yosoul, Vosun Vansword
Kontaktowanie:

Postautor: letsputsmile » 11 cze 2016, o 09:54

Wczoraj udalo mi sie odkrecic ta oske. Ogolnie potrzebuje napewno nowej bo ona juz sie nie nadaje po moim zabiegu xd. Ale teraz nowy problem chcialem wkrecic jakas inna oske lecz blokuje mi odrazu przy wkrecaniu. Irytujace bo myslalem ze usuniecie starej rozwiaze problem z wooblem i drganiami ale nic z tego. Dlatego pytam teraz czy da sie jeszcze uratowac to yoyko, nagwintowac na nowo czy rzucic jakies zaklecie, mnie juz brakuje cierpliwosci. Help albo złomuje dziada :D
“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 11 cze 2016, o 11:18

Są różne rodzaje osiek, dłuższe, krótsze, i grubszs, najgrubsza jaka widzialem byla w YYO Orbis, jakiś mutant a przykladowo w Mo-Vitation jest chuda i krótka więc kwestia dopasowania :-)

Awatar użytkownika
Nicki
Giermek
Zestaw: Czech Point/CT/Kitty Normal
Kolekcja: YYF Whip
YYO Musket
YYO Czech Point
Macham od: 20 lip 2015

Postautor: Nicki » 11 cze 2016, o 11:45

Na slusnym pisze, że to 8 mm ośka M4. Taka jak ta: http://slusny.net/yoyo-osicka-8mm-m4.html
Powinna pasować, ale ręki sobie uciąć nie dam :mrgreen:

Awatar użytkownika
letsputsmile
Giermek
Kontaktowanie:

Postautor: letsputsmile » 11 cze 2016, o 12:01

Probowalem z Vosuna Vansworda wkrecic ale jak zaczelo lapac krzywo to sb odpuscilem. Z yosoula tez ciezko ale juz lepiej weszlo. Nie ma co experymentowac ma ktos ośke do raptora na sell? ;p

Wróć do „Serwis”