Blokada yoya

Problemy i rozwiązania na usterki sprzętowe
Awatar użytkownika
Gacek_CK
Giermek
Zestaw: MagicYoyo n12/ SPEC/ sznurek handmade
Kolekcja: MYY n12, YYf Replay Pro, YYF One
Macham od: 03 kwie 2017

Re: Blokada yoya

Postautor: Gacek_CK » 21 sie 2017, o 22:58

YoYo mam od około miesiąca, więc zmieniałem tylko sznurki, padów nie ruszałem. Pierwszy raz rozkręciłem, kiedy firmowe łożysko zaczęło się blokować - do czyszczenia. Od tego momentu (czyli od paru dni), to już owszem, sporo. Czyszczenie, założenie łożyska, yoyo wraca, rozkręcenie, czyszczenie i tak w kółko. Później zmiana łożyska i przez jakieś dwa - trzy dni było bez problemu. Aż do dzisiaj.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Gacek_CK
Giermek

Postautor: Gacek_CK » 22 sie 2017, o 00:36

Dobra. Po kolejnej serii kąpieli w benzynie Spec zreanimowane. Chińskie ct nadal responsywne. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Dzisiaj skończył mi się urlop, wiec yoyo wędrowało ze mną w teczce. I całkiem możliwe, że złapało tam trochę syfu. Chińczyk łaził że mną do pracy całkiem długo (cóż poradzę, że lepiej mi się myśli machając ;) ), więc i tych syfów mógł złapać więcej - stąd problem z doczyszczeniem. Może się mylę, ale mam nadzieję, że diagnoza się potwierdzi.
I tu przy okazji nasuwa mi się pytanie - jak chronić yoyo w takich codziennych sytuacjach? Holder odpada, bo za bardzo odstaje spod marynarki ;) Mam taki woreczek, co przyszedł razem z n12. Wystarczy, czy może zastosować jeszcze coś innego?

P.S. Przepraszam za posty jeden pod drugim, ale dopiero teraz ogarnąłem edycję w tapatalku

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 22 sie 2017, o 07:58

Ja też noszę w takim właśnie woreczku i w miarę nic się nie dzieje. Zależy pewnie, kto co w torbie ogólnie nosi i jakiego rodzaju ma syf :D
Prawdą jest też to, że czasem te chińskie łożyska są do bani. Ja bym nie czyścił aż tak często, nawet, jak się zrobi głośniejsze, to trochę bym na tym pomachał i sprawdził, czy przejdzie.

Awatar użytkownika
Gacek_CK
Giermek

Postautor: Gacek_CK » 22 sie 2017, o 08:19

Hałas by mi nie przeszkadzał, gdyby do tego yoyo nie zrobiło się responsywne :/
Walczyłem z chińskim łożyskiem do 1:30 i jest chyba jeszcze gorzej, więc raczej nic już z niego nie będzie. Ale drugie zreanimowane, także nie jest źle ;) zostaje poczekać, czy problem nie wróci ;)
A Replay'a pewnie i tak kupię. Na wszelki wypadek ;) z tym, że może jeszcze nie dzisiaj

Wróć do „Serwis”