Elektronika i te sprawy.

Czy to wymaga opisu? I tak nie ogarniesz
Awatar użytkownika
Ddamian
Oddany Forum
Zestaw: OD/CLYW Summit, grooved 10k, Kitty String Normal, ultra light side effects
Kolekcja: YYF: One, Genesis, Cyborg 2, Supernova (stara wersja)
MagicYoyo: T5 Overlord
OD/CLYW: Summit
VOSUN: V7 Duang, 7S Eztrik
YYJ: Classic
YYC: Diffusion 2
Kendama Sunrise Natural Beech
Macham od: 0- 0-2014
Kontaktowanie:

Elektronika i te sprawy.

Postautor: Ddamian » 20 maja 2015, o 19:31

Nie wiem czy ktoś z Forumowiczów robi co nie co w elektronice (programowalnej lub nie). Mnie to interesuje więc jeżeli masz takie zainteresowanie to śmiało! Napisz coś! Czekam na jakieś odpowiedzi bo tak czasem bez pomysłów i inspiracji nudno się robi :) (nie wliczam zabawy yoyo oczywiście ;) ) Ja osobiście zajmuje się Arduino Uno. Pociągnęło mnie w tą stronę, bo wole jak coś, co zaprogramuje dzieje się w "realu" a nie na monitorze ;) (nie obrażając informatyków i koderów)

Więc piszcie i czytajcie z tego wszyscy ;) zapraszam do odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 20:11 przez Ddamian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Elektronika i te sprawy.

Postautor: admin » 20 maja 2015, o 19:55

Pisząc w tym miejscu "informatyk" właśnie obrażasz wszystkich koderów :P
Informatyk, to jest koleś w urzędzie, co aktualizuje adobe readery :D

Awatar użytkownika
Ddamian
Oddany Forum
Zestaw: OD/CLYW Summit, grooved 10k, Kitty String Normal, ultra light side effects
Kontaktowanie:

Postautor: Ddamian » 20 maja 2015, o 20:12

Pasi :)

Awatar użytkownika
Ddamian
Oddany Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Ddamian » 18 sie 2016, o 22:13

Aktualnie jestem w czasie tworzenia nowego projektu, więc pomyślałem że się z wami trochę nim podzielę :)
Otóż chciałem zrobić tzw. coilgun. W skrócie jest to urządzenie które wykorzystuje pole elektromagnetyczne do przyśpieszenia pocisku. I oto prezentuje mój pierwszy prototyp :) enjoy!

EMC v1

Zobacz na youtube
Ddamian

Awatar użytkownika
☆ NO:PE ☆
Giermek
Zestaw: Orbis(Auldey)/CT/sznurki własna robota
Kolekcja: YYO x Auldey-Orbis
YYF-Replay Pro
Kilka zmodowanych looperów za 5zł :D
Macham od: 15 cze 2015

Postautor: ☆ NO:PE ☆ » 19 sie 2016, o 22:49

Widziałem kiedyś jak ktoś zrobił coś takiego tylko zamiast pola magnetycznego użył fal dźwiękowych, jednak nie mogę znaleźć tego filmiku, ale znalazłem ten film z ciekawym projektem rękawicy do przenoszenia i manipulacji drobnymi obiektami(trochę jak gravitygun z half life'a)
https://youtube.com/watch?v=vLCrm6gos4w
Obrazek

Awatar użytkownika
Ddamian
Oddany Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Ddamian » 23 sie 2016, o 17:13

WItajcie :)

Dzisiaj nie ma coilguna, lecz pokażę wam bardzo ciekawy pomysł na częściową automatyzacje swojego domu ;)
Otóż na stronie internetowej sklepu https://botland.com.pl/ niedawno ukazał się bardzo ciekawy produkt, mianowicie czytnik RFID za jedyne 20 zł! Co ciekawe, w zestawie znajdują się także dwa tagi, które same w sobie są tyle warte :) Tak więc bez większego namysłu zamówiłem go razem z częściami do coilguna :) jak możecie zauważyć na filmiku poniżej, całością steruje mikrokontroler (Arduino Uno). Nie będę tutaj gadał o szczegółach połączeń, bo jak zauważyłem nikt się na tym forum nie interesuje elektroniką programowalną. Do wszystkiego podpiąłem serwo, które może poruszać ewentualnym kluczem w drzwiach. Jak widać otwiera się on na kilka sekund, a następnie zamyka. Dobra, koniec gadania :) Macie filmik, na końcu mały spoiler do coilguna :)

Zobacz na youtube EDIT

Wstawiam schemat układu oraz filmik omawiający wszystko co do tego układu. NIE jest to mój schemat ani mój film. Swoją drogą bardzo polecam kanał https://www.youtube.com/user/ElektroPrzewodnik, można się zainteresować :)

http://imgur.com/a/vIrND

Zobacz na youtube
Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, o 20:11 przez Ddamian, łącznie zmieniany 2 razy.
Ddamian

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 23 sie 2016, o 19:42

Nie będę tutaj gadał o szczegółach połączeń, bo jak zauważyłem nikt się na tym forum nie interesuje elektroniką programowalną
No i tu się mylisz :P To, że niestety nie starczyłoby mi doby, żeby bawić się również w coś takiego, nie oznacza, że mnie to nie interesuje :P Ba, nawet świetnie się bawię przy takich rzeczach. Kiedyś z kumplem na zaliczenie przedmiotu robiliśmy zamek na karty magnetyczne wraz z kartą serwisową za pomocą której można było zaprogramować inną kartę, która otwiera zamek. Nie pamiętam niestety, na jakim układzie to majstrowaliśmy, musiałbym gdzieś poszukać po wiadomościach. Bardzo popularna, czerwona "płytka" z wyświetlaczem, tyle pamiętam, wybacz moją ignorancję w tym temacie.

Wróć do „Off Top”