Muzyka w filmach na yt

Czy to wymaga opisu? I tak nie ogarniesz
Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Posty: 133
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 22:33
Zestaw: Precise - Husar // Kitty FAT
Kolekcja: Precise - Husar
R2FG - ATG
YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro, Horizon
Basecamp: Expedition
iYoYo: Steel
Vosun: TiPS, Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005
Lokalizacja: Bytom

Muzyka w filmach na yt

Postautor: wayne » 21 lis 2016, o 08:41

Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia z muzyką używaną w filmikach? Co można używać czego nie, czy zawsze trzeba osobno pisać do twórcy (lub osoby/firmy która ma prawa do utworu) w kwestii użycia itd. itp.? Analogicznie jak wygląda kwestia użycia kawałka filmiku np. od takiego C3 i innych firm w swoim materiale?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 2029
Rejestracja: 28 lip 2013, o 19:41
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Muzyka w filmach na yt

Postautor: admin » 21 lis 2016, o 08:57

Przede wszystkim masz Bibliotekę darmowej muzyki od youtube. Jej możesz używać swobodnie, monetyzować filmy i nigdy nie będziesz miał żadnych problemów na 100%.

Reszta muzyki niestety zawsze jest niepewna. (Nawet takie oznaczone "Royality Free" - nie ufaj tym rozwiązaniom za bardzo). Najlepiej faktycznie napisać do twórcy i zapytać o pozwolenie na użycie. Najlepiej mieć to na piśmie, bo Youtube i tak może Ci dany filmik zablokować, wtedy klikasz tam spór, czy jak to się nazywa i np autor muzyki zaklikuje, że wszystko ok, ewentualnie Ty dostarczasz dokument do youtuba, że wszystko zgodnie z prawem. Niestety twórca muzyki może w każdym momencie cofnąć Ci zgodnie z prawem zezwolenie na używanie utworu i wtedy youtube zablokuje Ci filmy/ścieżkę dźwiękową.

Często też okazuje się, że właścicielami praw do utworu jest nie sam autor, co wytwórnia, a wtedy pozamiatane, bez płacenia się nie obejdzie :)

Wszystko co opisałem powyżej ma znaczenie tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli chcesz monetyzować filmy. Jeżeli tego nie zrobisz, to możesz używać większości utworów. Dostaniesz tylko informację, że właścicielami praw są tacy i tacy i że na ich wniosek na Twoim filmie będą wyświetlane reklamy a wszelki zysk z wyświetleń leci do właścicieli praw majątkowych do muzyki. Ewentualnie wskutek jakichś tam dziwnych rzeczy Twój film może być zablokowany w niektórych krajach. Tutaj masz listę utworów komercyjnych wraz z opisem zasad dotyczących danego utworu. Lista cały czas jest modyfikowana, stale dodawane są nowe utwory, albo zmieniana treść zasad poprzednich. Korzystając z takiej muzyki nie możesz filmów monetyzować, inaczej szybko skończysz z zablokowanym bezpowrotnie kanałem.

Jeszcze w kwestii użycia fragmentu filmu: słyszałem różne wersje, że np 3 (czasem też wersja z 6) sekund nie stanowi utworu w rozumieniu prawa, czyli można wykorzystywać...ale podobno też jest to całkowite kłamstwo. Generalnie w Twoim przypadku oznacz, skąd wziąłeś film w notyfikacji na filmie oraz w opisie pod filmem z linkiem do kanału właściwego (w notyfikacji nie wiem, czy uda Ci się podlinkować do zewnętrznego kanału). Dopóki nie monetyzujesz filmików, to wszystko powinno być ok

Pocha
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, o 15:05

Re: Muzyka w filmach na yt

Postautor: Pocha » 1 cze 2017, o 09:46

Wow super odpowiedź, dzięki mi też się przyda. :)


Wróć do „Off Top”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości