Twoja historia

Sklepy, serwisy, zamówienia
Dowiesz się, od czego zacząć przygodę z yoyo, poznasz sprawdzone przez użytkowników modele. Forum obowiązkowe!
Awatar użytkownika
Małgosia
Mistrz I GOY | 3rd EYYC 2015!!!
Zestaw: Terrarian <3
Kolekcja: YYF Shutter, Starlite, Firedog, One
YYJ Phenomizm, Revolution, Go Big, Fiesta
C3 Master Galaxy
OD Cafe Racer, Benchmark O
YYB Demonic
MYY T5
Funtrix :D
Macham od: 0- 9-2010

Twoja historia

Postautor: Małgosia » 10 mar 2014, o 20:29

Nie ukrywajmy, że forum się dopiero rozwija, a co za tym idzie - jest dosyć nudne :D
Postanowiłam więc rozpocząć taką mini-zabawę. Chodzi o to, żeby każdy opowiedział jak zaczęła jego zabawa z yoyo. No to opowiadam:

Dawno, dawno temu, w czasach pierwszej/drugiej podstawówki grałam sobie w grę karcianą "Yu-Gi-Oh!". W końcu pewnego dnia weszłam do sklepu i... wow, coś z jugijo, szkoda, że to tylko jojo, ale czego to nie kupują fani. Chwilę się pobawiłam, a po jakimś tygodniu odłożyłam je szuflady. Dobrze, że nie wywaliłam go w czasie robienia porządków, bo po paru latach (3-4) je znalazłam. Świetnie się z nim bawiłam, jednak zwykłe machanie góra-dół stało się niestety nudne. Szybko więc wbiłam do internetów, a tam poszukałam jakiś tricków. Niezbyt ogarniałam temat i zamiast uczyć się tych całych sleeperów, wieży Eiffla itd. od razu wzięłam się do nauki trapeza. Choć yoyo było tylko zabawką, a trick całkiem trudny jak na początek, to bardzo szybko zaczęło mi to wychodzić. Magia determinacji :).
Dopiero po jakimś miesiącu kupiłam sobie Journeya od YYJ, na którym dużo się namęczyłam, bo moje pierwsze jojo dla "średnio-zaawansowanych" zostało kupione jakieś pół roku po Journeyu.
Jesteśmy łowcami, a oni naszą zwierzyną.

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Re: Twoja historia

Postautor: Ace » 10 mar 2014, o 21:26

Nie możesz mówić że forum jest nudne będąc tu od wczoraj :D a każdy obecny zaprzeczy ze mną na czele :D dzieje się tutaj mega dużo :D ale zapraszamy tez na minichat :D
A pomoc w jeszcze bardziej rozbudowaniu forum sie przyda :D

Moja Historia jest dość prosta, Kumpel kupił yoyo Kick Side'a jakies 7 lat temu, spodobało mi się i zakupiłem Speed Makera, chwile machaliśmy razem, jakiś miesiąc ale yoya trafiły do szuflady ze względu na inne zajęcia a samemu było cieżko machać ze względu na asortyment i jego dostępność jak i samo to że wtedy yoyo niemal nie istniało a inne zajęcia wspólne kusiły bardziej :D w tym roku wracam za sprawą Mojej Kochanej Dziewczyny która sprezentowała mi Velocity :D Póki co mam z tego frajde i odskocznie dzieki ktorej znów czuje się dzieckiem hahaha :D Trafiłem na mega Forum które od mojej peirwszej wizyty rozrosło się i pracujemy wspólnie nad tym aby rosło bardziej :D Osiągnięcia dla mnie schodzą na drugi plan bo yoyo to zabawa :D hobby ale jeszcze nie pasja :D

Awatar użytkownika
Sokół
Oddany Forum

Postautor: Sokół » 11 mar 2014, o 16:56

Moja historia jest jeszcze bardziej prostsza :)
Pomijając fakt że z jojo w dzieciństwie miałem tylko z kiosku lub z odpustu. Wtedy było te ledowe za 13zł, pięknie świeciło. Z tamtych czasów nauczyłem się tylko poprawnie zakładać sznurek na palec :) Kiedy to było ? Jakieś 14 lat temu :) Na mojej wiosce nikt nie wiedział nic o jojo. Internet ? Kto go miał wtedy haha. Całkiem niedawno bo w grudniu 2013r. przypadkiem natknąłem się na filmik na YT, nie pamiętam czego wtedy szukałem. Oczy o mały włos nie wyskoczyły mi z orbit kiedy zobaczyłem jakiegoś Azjatę i to co wyczynia. Już chciałem je mieć, zamówiłem Onestar. Nie wytrzymałem zanim przyszło i kupiłem inne w sklepie (Dienasty). Machnąłem, pociągnąłem za sznurek.... hmmm... zepsute ?
Pojęcia zero, i tak się zaczęło :) Tak jak Ace, hobby jeszcze nie pasja, codzienność nie zawsze pozwala mi na taką formę relaksu, ale staram się i bardzo chętnie macham chociaż parę minut wieczorkiem :)
Obrazek

yoyobauer
Giermek
Zestaw: One Drop T1
Kolekcja: YYF Die Nasty, Protostar, Shutter, Horizon, Equilateral.
One Drop T1.
YYJ Lyn Fury.
Aoda732053.
Macham od: 01 paź 2011

Postautor: yoyobauer » 11 mar 2014, o 21:29

Moja historia z yoyo zaczęła się od czasu kiedy kumpel pokazał mi film z yoyem w roli głównej jakieś 3 lata temu. Postanowiliśmy zamówić po jednym Lyn fury. Jednak gdy nauczyłem się podstaw chciałem mieć nieresposnsywne wiec zamówiłem dark magic 2 na którym sporo kmin wyczailem tak naprawdę dopiero na nim poznałem co to yoyoing. Jednakże znudził mi się i zacząłem zamawiać kolejne yoya . Dziś stanelo na shutterze. Ale teraz szukam mniejszego yoya :) popstar lub magic yoyo dare to dare.

Awatar użytkownika
Małgosia
C3 Master Galaxy
YYB Demonic
MYY T5

Postautor: Małgosia » 12 mar 2014, o 15:51

Trochę nie na temat, ale pozwolę sobie wtrącić, że małe yoya są słabe z tego względu, że trudno nimi wycelować w sznurek. Myślę, że lepszą opcją byłoby kupienie niekoniecznie małego yoya, a nieco "chudszego" (np. Phenomizm, czy Chaser). Przynajmniej tak podpowiada mi moje doświadczenie :)

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 12 mar 2014, o 16:42

Zawsze możesz napisać jakiś poradnik co kupić, czego się wystrzegać :D zawsze przyda się jakieś zdanie osoby machającej dla tych którzy zaczynają przygodę z machaniem a wstydzą się zapytać

Awatar użytkownika
Małgosia
C3 Master Galaxy
YYB Demonic
MYY T5

Postautor: Małgosia » 12 mar 2014, o 18:00

Może kiedyś ^^

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 12 mar 2014, o 18:10

Oj tam :P dawaj dawaj :D i zapraszam na MiniChat :P

Awatar użytkownika
pozdrower
Znawca

Postautor: pozdrower » 12 mar 2014, o 23:13

Małe to yoyo ssą. Odradzam kupna z nastawieniem na machanie raczej dla ciekawostki albo do kolekcji. Trudniej się trafia krótko się kręcą i wa małe. :)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Dudex
Giermek
Kontaktowanie:

Postautor: Dudex » 9 kwie 2014, o 13:21

chyba 4 lata temu zaraziłem się yoyem od kolegi w szkole, miesiąc po tym jak on zaczął machać kupiłem sobie yoyo i tak mi się to podobało, że tydzień potem już umiałem więcej rzeczy od niego. Po jakoś miesiącu ćwiczenia natknąłem się na polskie forum yoyo i poznałem tam kilka osób z Kalisza (kiedyś machało tam jakoś 50 osób) i pojechałem na pierwszy meeting, potem się zaczęło jeżdżenie na zawody, pierwsze PYYN, nagrywanie filmów itp. Po półtorej roku machania wziąłem udział w Talent Show który był organizowany w moim mieście i zaraziłem jeszcze więcej osób, po jakimś czasie spokojnie mogłem powiedzieć, że machało około 30 osób w moim mieście. Jakoś po 2 latach dostałem się do junior teamu YoYoFactory.pl, co mnie bardzo zmotywowało do dalszej pracy i zacząłem organizować zawody, jakieś szkółki itp. Od roku jestem w zwykłym teamie YoYoFactory.pl no i tak to trwa do teraz xd

Wróć do „Rozmówki polsko - yoyowe”