Pady, Sznurki i pare innych

Sklepy, serwisy, zamówienia
Dowiesz się, od czego zacząć przygodę z yoyo, poznasz sprawdzone przez użytkowników modele. Forum obowiązkowe!
Ryku
Początkujący
Zestaw: Replay Pro/domyślne/domyślne
Macham od: 20 kwie 2017

Pady, Sznurki i pare innych

Postautor: Ryku » 26 kwie 2017, o 14:33

Siema.

Tydzień temu zaczalem się bawić w yoyo. Generalnie mam pare pytań.

Pady - jak jest mniej więcej z żywotnością padów z yoyofactory (posiadam replaya one)?
Opłaca się jako laik zrobić od razu swoje pady czy lepiej na razie jeszcze kupić?

Sznurki - jak wielkie znaczenie ma długość sznura względem łatwości/trudności sztuczek? Pytam, ponieważ jestem niski - ok 170, i strasznie ciężko mi trafić double to nothing w dobry sznurek. najczęściej łapie dwa .

Jakieś tipy do robienia lose string tension na nie responsywnym yoyo? tej sztuczki z yoyotricks nie jestem w stanie zrobić. nie wiem czy brak mi skilla, czy sznurek za krótki - no w każdym razie nie umiem.

Przyjmę wszystkie tipy od was!

Dziena

Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Pady, Sznurki i pare innych

Postautor: admin » 26 kwie 2017, o 15:58

Na początku machałem na baardzo krótkim sznurku. Przy tych podstawowych trickach nie będziesz mieć problemu. Double or nothing a konkretniej problemy, że łapiesz na 2 sznurki, zamiast na jeden, to nie jest problem długości sznura, tylko rozłożenia ich na palcach. Spokojnie dasz radę ogarnąć wszystkie podstawy na bardzo krótkich sznurkach. Triple or nothing, to już np trochę inna bajka.

Pady wystarczą na długo, chyba, że Ci jakiś odpadnie. Mam yoya, w których nie zmieniałem padów np od 2 lat. Sprawa wygląda tak, że jeżeli nie występujesz na zawodach i pewny bind nie jest Ci niezbędny, to nie ma tragedii w większości przypadków. Pady jak najbardziej opłaca się zalewać swoje. Silikon akwarystyczny i po sprawie. Najlepiej kolorowy, bo takowego łatwiej wypatrzeć, jak gdzieś Ci wyjdzie, gdzie nie powinien. Niestety jest to trochę babranie się i wymaga to nieco cierpliwości i precyzji. Źle zalany pad, sprawi że np yoyo stanie się responsywne...albo jak wejdzie w przestrzeń na łożysko, zacznie się kruszyć, to potem włazi w łożysko i trzeba czyścić.

Awatar użytkownika
kluba123o
Giermek

Postautor: kluba123o » 26 kwie 2017, o 16:24

To jak kolega już zaczął o tych sznurkach, to ja też mam pytanko. Czy są możliwe do kupienia dłuższe sznurki? Jestem wysoki i szczerze bym się nie obraził jakbym miał trochę dłuższy sznurek :P.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 26 kwie 2017, o 16:25

Kitty String są długie. Do tego są jeszcze Kitty String Tall, które są jeszcze dłuższe

Ryku
Początkujący

Postautor: Ryku » 11 maja 2017, o 22:45

A propos sznurków - żeby nie otwierać nowego tematu. Kiedy zacząć próbować dłuższych sznurków niż odmierzanie na wysokości pępka itd itp. Z ciekawości jeden sznurek założyłem bez skracania od YYF i byl dużo dłuższy ale tripple or nothing siadło tak samo łatwo jak double i nie wiem kiedy zacząć próbować troche dłuższych sznurków :D

Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Zestaw: R2FG - ATG // R2 // Kitty FAT
Kolekcja: R2FG - ATG
YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro*, Horizon
Basecamp: Expedition
iYoYo: Steel
Vosun: Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005

Postautor: wayne » 11 maja 2017, o 23:38

Wtedy kiedy będziesz się czuł pewnie, że nie obijesz joja o ziemię itd. czy też nie uszkodzisz nic wokoło :P

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 12 maja 2017, o 09:25

Rób to stopniowo przede wszystkim. No ale jak miałeś krótsze, niż te od YYF, to faktycznie an króciutkich machałeś. Spoko, też tak zaczynałem. Natomiast po wielu różnych próbach i etapach skończyłem na nie najdłuższych sznurach. Wszystko kwestia upodobań. Nie każdy musi lubić machać na kilometrowych sznurkach, zwłaszcza, że nie u każdego tak długi sznurek sprawi, że tricki będą wyglądały dobrze - często jest przeciwnie.

Awatar użytkownika
Yanokashi
Giermek
Zestaw: MagicYoyo N12
Kolekcja: MagicYoyo N12 Shark Honor; YoyoFactory Replay Pro; Ji Guang; DIGE Yoyo (w drodze)
Macham od: 06 mar 2017

Postautor: Yanokashi » 12 maja 2017, o 11:07

No na rozluźnienie sznurka przy nieresponsywnym najczęściej robię to i polecam się tego nauczyć a nie w kółko kkręcic jojem horyhontalnie czy sznurek ręcznie rozwijać :D
https://youtu.be/A1nnA_5A10I?t=55s

A docelowo jeśli chcesz efektywnie luzować sznurek to:
https://youtu.be/j2CicSRboZM?t=1m39s

Ryku
Początkujący

Postautor: Ryku » 12 maja 2017, o 11:09

dzięki, już ogarnalem jak się bawić napięciem sznurka i rozluźnianiem. z przypadku na dłuższym sznurze mi wyszło :D

a tak swoją droga, co jaki czas zmieniacie sznurki od YYF? moje po paru godzinach już się mechaca ale da się machać i tydzień na nich...

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 12 maja 2017, o 12:56

To też kwestia upodobania. Od jakiegoś czasu zmieniam sznury ogólnie dość często, a te od YYF to 30 minut. Straszne to badziewie jest.

Wróć do „Rozmówki polsko - yoyowe”