Witajcie !

Halo Halo! Jesteś nowy? Daj Nam się poznać i skrobnij coś o sobie stawiając tutaj pierwsze kroki na forum!
Awatar użytkownika
kibek12
Ważniak

Witajcie !

Postautor: kibek12 » 7 lis 2013, o 12:34

Hmm..Kuba,15 lat ,Warszawa.Chciałbym zacząć zabawę z yoyo.Szukam czegoś na początek co wprowadzi mnie do tego ciekawego świata machania :lol:

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Witajcie !

Postautor: admin » 7 lis 2013, o 18:23

Jestem w trakcie pisania poradnika, co najlepszego wybrać na początek. Niebawem pojawi się na forum i mam nadzieję, że będzie rozwijany. Póki co możesz poszukać czegoś, co pozwala na zabawę responsywną i nieresponsywną. Najczęściej są to yoya, które w zestawie mają dwa łożyska. Np yoyo one, albo luminator z advance kitem. Ewentualnie velocity, które ma co prawda jedno łożysko, ale jesteś w stanie regulować hamulce i ustawiać tym samym responsywność.

Awatar użytkownika
kibek12
Ważniak

Postautor: kibek12 » 8 lis 2013, o 10:07

Ooo...to na razie powstrzymam się z kupnem yoya i poczekam na ten poradnik :) cały czas zastanawiam się nad yoyo ONE albo STARTER.

Awatar użytkownika
pozdrower
Znawca

Postautor: pozdrower » 16 gru 2013, o 09:53

Witaj.

Moim zdaniem jak masz sprawne ręce a jak masz 15 lat to powinieneś ;)
możesz zaczynać od one albo startera jeśli podoba Ci się styl 1a.
Nauczysz się binda a potem możesz robić tricki.
Na lekko responsywnym będzie Ci łatwiej ale jak złapiesz mocną zajawkę to za miesiąc zacznie się ograniczać sleep time i będziesz chciał kupić następne lepsze yoyo.
Jednak jeśli wiesz, że to może być tak zwany słomiany zapał to faktycznie tanie lekko responsywne. Ja zaczynałem od Obrazek i było trochę responsywne nie żałuję, ale długo później czekałem na następne.
Obrazek

Awatar użytkownika
kibek12
Ważniak

Postautor: kibek12 » 19 sty 2014, o 20:27

Witaj.

Moim zdaniem jak masz sprawne ręce a jak masz 15 lat to powinieneś ;)
możesz zaczynać od one albo startera jeśli podoba Ci się styl 1a.
Nauczysz się binda a potem możesz robić tricki.
Na lekko responsywnym będzie Ci łatwiej ale jak złapiesz mocną zajawkę to za miesiąc zacznie się ograniczać sleep time i będziesz chciał kupić następne lepsze yoyo.
Jednak jeśli wiesz, że to może być tak zwany słomiany zapał to faktycznie tanie lekko responsywne. Ja zaczynałem od Obrazek i było trochę responsywne nie żałuję, ale długo później czekałem na następne.

Mam do ciebie parę pytań może podałbyś mi sowje gg ale maila czy coś w tym rodzaju żeby luźno pogadać o yoyo ?

Awatar użytkownika
Sokół
Oddany Forum

Postautor: Sokół » 20 sty 2014, o 13:11

Siema Kibek ! Fajnie że jest nas coraz więcej :)
Uczę się teraz na Velocity, tak jak pisałem w innym poście to fajnie że wraca a nie ciągle trzeba zwijać :) Osobiście mogę polecić to yoyo. Na pewno jest wytrzymałe bo już parę razy zdrowo o glebę poszło :) No i dobra cena.
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 21 sty 2014, o 09:02

Potwierdzam. Velocity jest rewelacyjne na start i jak najbardziej wytrzymałe. Moje też zaliczyło kilka gleb na początku.
fajnie że wraca a nie ciągle trzeba zwijać
Można je też ustawić na nieresponsywne i wtedy samo nie wróci bez binda, aczkolwiek nie ważne, czy responsywne, czy też nie, koniecznie trzeba nauczyć się szybko je zwijać i to najlepiej na samym początku. Próby tricków często kończą się failem i gdyby cały czas trzeba było zwijać normalną metodą, to człowiek by nie miał z tego przyjemności. Szybkie zwijanie to kwestia chwili praktyki a potem to już tylko 2 sekundy by sznurek był nawinięty.
Tutaj jest przykład do yoya responsywnego dla przykładu
https://www.youtube.com/watch?v=9Ytobyl ... 39FFBD2D24

Awatar użytkownika
kibek12
Ważniak

Postautor: kibek12 » 21 sty 2014, o 16:47

To może teraz tak szybko powiecie mi jakie yoyo z tych najlepsze :
-yoyo one,
-one star,
-speed maker,
-velocity,
Najszybciej bedę miał do kupienia ONE bo jest w galerii handlowej do której mam 2 km :)
Ale czekam na wasze komentarze !
Pozdro !

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 21 sty 2014, o 18:09

Onestar jest nieresponsywne, albo bardzo słąbo responsywne, jak kto woli. Czyli na początek może być frustrujące, że nie wróci do ręki. Pierwsze godziny "bindowania" strasznie męczą i autentycznie od machania można dostać zadyszki ;)

Speed Maker - nie miałem w rękach, wygląda ciekawie jak na start. Ciutkę mniejsza responsywność, ale dalej łatwe w operowaniu dla początkującego. Aczkolwiek że nie miałem w rękach, to nie wypowiem się szerzej.

Velocity - Teoretycznie fajny system dostosowywania hamulców, bo możesz to zrobić płynnie, ale z doświadczenia wiem, że w sumie to maks 3 poziomy wystarczą...responsywne...deczko mniej a potem unresponsive. Nic więcej nie trzeba. Mocna konstrukcja, tylko boczne nalepki odchodzą dość szybko, więc z nimi trzeba się szybko pożegnać...w sumie nie sprawiają, że yoyo wygląda lepiej, więc na co to komu :) Dostosowywanie hamulców jednak czasem może być uciążliwe, bo nie zawsze są idealnie proste (nie zawsze równo z osią). System niby fajny, ale z drugiej strony ciężko to jakoś wyczuć sensowniej

One - ogólnie model polecany na start. Jeżeli masz łatwy dostęp do niego i sprzedają to w oficjalnym wyposażeniu (2 łożyska: wąskie - responsywne, szerokie - nieresponsywne), to ja na Twoim miejscu brałbym one. Chcesz bawić się bardziej pro, rozkręcasz yoyo i wymieniasz szybko łożysko. Ja bym zatem rozpatrywał one i speed maker, ze wskazaniem na one, przez dwa łożyska w zestawie.

Awatar użytkownika
Sokół
Oddany Forum

Postautor: Sokół » 21 sty 2014, o 20:39

Odnośnie ONE (nie miałem w rękach). Gdzieś czytałem chyba na kuglarstwie że jest przereklamowane i nie zbyt wytrzymałe. W Velocity faktycznie hamulce nie zawsze prostopadle się układają względem siebie. Nie odczułem osobiście żadnych problemów z tego tytułu. Należy też zwrócić uwagę aby przy regulacji pierścień dobrze wskoczył bo wtedy "nalepki" trochę się cofną. Jeśli się szybko odklejają (nie miałem takiego przypadku ale ostatnio mało kręcę) można spróbować silikonem się pobawić bo cena tych drobiazgów jest frustrująca, sam tego jeszcze nie robiłem ale że tak to ujmę to nie mogę się doczekać aż się odkleją :P One Star ? Ma dosyć szeroki gap co może sprawiać początkującemu troszkę problemu (ale tylko troszkę). Na początku miałem unresponsive dopiero później kupiłem responsive/unresponsive i właśnie yoyo z takiej gamy bym polecał.
Obrazek

Wróć do „Przywitaj się”