Cześć :)

Halo Halo! Jesteś nowy? Daj Nam się poznać i skrobnij coś o sobie stawiając tutaj pierwsze kroki na forum!
ezaris
Giermek

Cześć :)

Postautor: ezaris » 5 sie 2018, o 21:03

Cześć,
Moja przygoda z yoyo zaczęła się w podstawówce 20 lat temu :)
Teraz mam 30 lat i chciałbym powrócić do mojego starego hobby a widzę, że dużo się zmieniło dlatego to forum może być dla mnie pomocą w ogarnięciu nowości ;)
W związku z tym, nie wiem czy moja "pszczółka" (20 lat temu to było najlepsze yoyo w szkole :D ) ma w ogóle jakiś sens.

Czyszcząc zzieleniałe łożysko w benzynie witam i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kasiek
Pani Adminowa
Kontaktowanie:

Re: Cześć :)

Postautor: kasiek » 5 sie 2018, o 21:25

hej hej! :)
dobry moment na powrót - za ok miesiąc pyyn'y ;) nic tylko się rozkręcić i przyjechać :D

udanego powrotu i przyjemnie spędzonego czasu na forum :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 5 sie 2018, o 21:43

Cześć!
A jaki rejon kraju reprezentujesz?

Mistrzostwa Polski za miesiąc w Krakowie (9 września dokładniej), wpadaj śmiało, wstęp wolny ;)

Bumble bee to klasyk, pytanie czy korkowe pady nie stwardniały za bardzo. Tak czy inaczej dobre yoyo, żeby wyrobić sobie nawyk trzymania napiętego sznurka, co pomaga uniknąć niechcianych bindów nawet w yoyo nieresponsywnych. Ale trzeba też przyznać, że od czasów tamtego modelu "troszkę" się zmieniło :)

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 5 sie 2018, o 22:39

Dzięki za miłe przywitanie :)
Jestem ze Szczecina więc do Krakowa mam kawałek :P
Będę myślał nad zakupem nowego sprzętu bo mam wrażenie, że moje bumble bee już nie kręci tak długo jak kiedyś.
Będę musiał Was prosić w tym o pomoc bo za moich czasów nie było wielkiego wyboru. Albo sie kupowało za 15 zł na ryneczku jakąś chińszczyznę albo z wyższej półki własnie "pszczółkę" albo proyo profire :D
A moja świadomość kształtu yoyo (z resztą fałszywa jak się okazało) to taka, że te szersze to są treningowe bo łatwiej złapać je na sznurek a te wąskie to są dla pro graczy :D
Do dziś nie wiem jakie mają przeznaczenie ale oglądając filmiki to wszyscy maja te szerokie i nie widać, żeby dopiero zaczynali ;)

Możecie mnie naprowadzić na jakieś tematy gdzie mógłbym uzupełnić wiedzę? bo nie chciałbym pisać tematu "jakie mam kupić yoyo?" ;)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 5 sie 2018, o 22:42

Ogólnie w pytania o sprzęt jest tego cała masa. W zasadzie co drugi/trzeci temat.
viewtopic.php?f=64&t=2182
viewtopic.php?f=64&t=2145
viewtopic.php?f=64&t=2117

To takie przykładowe z nich w sumie.

ezaris
Giermek

Postautor: ezaris » 5 sie 2018, o 22:55

Dzięki za linki, tylko że tak jak napisałem najpierw muszę zaktualizować wiedzę bo Ci ludzie z linków doskonale wiedzą czego szukają :)
Ja najpierw muszę się dowiedzieć czym się różni wąskie yoyo od szerszego. Czy są jakieś różne szkoły kręcenia? Czy jeśli kiedyś coś tam kręciłem to czy mogę przeskoczyć te podstawy czy muszę zaczynać od początku itd. ;)
Chciałbym wybrać yoyo świadomie

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 5 sie 2018, o 23:03

Teraz macha się po prostu szerokimi yoyami. Chyba że chodzi o kategorię 2a czyli pospolicie zwany looping. Ale najpopularniejsza kategoria (1a) to zdecydowanie szeroki sprzęt. Możesz zerknąć do słowniczka tam jest fragment o dzisiejszych stylach machania i kilka innych, przydatnych pojęć

Silaren
Giermek
Zestaw: Vinci/centertrack/bawelna
Kolekcja: ,
Nolimit - Vinci
Magicyoyo - T5
Magicyoyo - N8
Magicyoyo - N5
Magicyoyo - T9
Magicyoyo - D1

Postautor: Silaren » 6 sie 2018, o 16:59

Witam serdecznie nowego członka forum.
Jak już wymienisz sprzęt polecam Ci odpalić sobie
Www.yoyotricks.com
masz tam ogrom tricków z każdej kategorii machania od najprostszych do trików wymyślnych przez mistrzów świata yoyo. Można też ściągnąć sobie ich apke na tel i masz dostęp do trików wszędzie gdzie jesteś.
Pozdrawiam
:!: Silaren :!:

Wróć do „Przywitaj się”