Elo!

Halo Halo! Jesteś nowy? Daj Nam się poznać i skrobnij coś o sobie stawiając tutaj pierwsze kroki na forum!
Awatar użytkownika
blackfire74
Giermek
Zestaw: YYT Velocity/CenterTrac/Slackies
Kolekcja: YYT Velocity z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
YYT Protostar z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
Macham od: 25 paź 2016

Elo!

Postautor: blackfire74 » 28 paź 2016, o 18:52

Hej, jestem Adrian z Bytomia i "śmigam" od....zaraz, zaraz, bo nie pamiętam... od 25 października tego roku! Jak nowy to nowy, nie? Na razie jestem posiadaczem YYF Velocity i Protostara, chociaż ten drugi to jeszcze nie dotarł. Velocity oczywiście ustawione na Pro.
Tak z innej beczki to jestem serwisanem komputerowym, gram na gitarach, jeżdżę na rowerze.
Może dziwnie to zabrzmi ale yoyem się zarazilem oglądając program Nowy Gadżet na TVN Turbo. Pokazywali jakies tytanowe za 800 zł no i kilka tańszych ale fajnie pomalowanych. Jak zobaczyłem że nawet prowadzący umie to czemu ja mam nie umieć? Binda już umiem, Sleepera, teraz sie uczę Side Mount i trapez. Za parę tygodni dojdzie ze Stanów Yomega Glide to będę szalał. Zawsze uważam że jak się człowiek uczy na profesjonalnym sprzęcie to lepiej sie uczy i nie zniechęca. Zakup Velocity był trochę za szybki, ale mam nadzieję że nadrobię braki na Protostarze.
Jakby ktoś się znalazł do konca niedzieli chętny odsprzedać Glide'a w kolorze czarnym lub czarnym z green splashem to pisać.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Elo!

Postautor: admin » 28 paź 2016, o 18:56

Witaj na forum. Ja poniekąd złapałem zajawkę przez Toy Story, także no :)
A prowadzący, czyli Kuba Klawiter trochę machał, więc to nie jest tak, że szalał w programie z kompletnego zera. Yoyo, które tam prezentowali (to za 800zł) to Ricochet.

Ja jestem jednak zdania, że fajnie zacząć od sprzętu nieco gorszego między innymi dlatego, że mniej szkoda, jak się uszkodzi. Progressu życzę :)
W sumie czasem mamy meety w Katowicach, obserwuj, to może zajrzysz :)

Awatar użytkownika
Misiek
Hokage wioski ukrytej w buszu (Plushage)
Zestaw: Gradient / CT / Kitty Fat
Kolekcja: YYF: One, Loop 360(2), Replay; NoLimit Vinci (nie złote ;D); Yoyo Empire Edge;Yoyofficer Musket, OneDrop Gradient
Macham od: 17 lut 2015

Postautor: Misiek » 28 paź 2016, o 18:57

Hejo :D Na południu masz masę osób żeby się zgadać i spotkać na wspólne machanie, najbliższa okazja będzie 12 listopada w Krakowie ;)
Powiedz jeszcze ile masz lat i skąd dowiedziałeś się o forum :)
Życzę długiego sleepa i niekończących się kmin :mrgreen:
"I am and always will be the optimist. The hoper of far-flung hopes and the dreamer of improbable dreams."
- The Doctor

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 28 paź 2016, o 18:59

Aaa no i sugeruję się oznaczyć na mapie machaczy - choćby mniej-więcej, żeby była informacja po prostu, że ktoś tam jest w rejonie :) Bardzo pomaga na początku znalezienie kogoś, z kim się wspólnie będzie machać

Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Postautor: Ace » 28 paź 2016, o 19:03

Witam ponownie na forum :D
Dokładnie jak Admin wspominał Kuba Klawiter swego czasu machał, przynajmniej 7/8 lat wstecz pamiętam go z jakiegoś filmiku na yt :D

Co do profesjonalnego sprzętu to pamiętaj, droższe i ładniejsze nie znaczy lepsze :D z czasem przyjdą preferencje i mimo, że to yoyo i "wszstkie takie same" to wszystkie się różnią więc już trzeba będzie sobie jakieś pod rękę znaleźć :D

Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Zestaw: YYJ Next Level // KK // Kitty FAT
Kolekcja: YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro*, Horizon
Basecamp: Expedition
iyoyo: Steel
Vosun: Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005

Postautor: wayne » 28 paź 2016, o 22:14

Cześć, również jestem z Bytomia, więc zawsze jak co meet mile widziany! Najważniejsze to spokojne podejście do yoya i na początku raczej niedługie sznurki ;)

Co do wyboru Glide na kolejne yoyo to ciekawy wybór aczkolwiek w mojej opinii bardziej się opłaca zamawiać z sklepów Europejskich ;)

Awatar użytkownika
blackfire74
Giermek
Zestaw: YYT Velocity/CenterTrac/Slackies
Kolekcja: YYT Velocity z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
YYT Protostar z łożyskiem Center Trac, sznurek Slackies
Macham od: 25 paź 2016

Postautor: blackfire74 » 29 paź 2016, o 11:34

Ale Glide już się nie kupi w Europie. A jak były to drożej wychodziły niż z USA z przesyłką.
Co do drogiego yoyo na poczatek to raczej sie nie martwię bo mam gruby dywan, a możliwości większe bo nic nie ogranicza, tylko może zacząć trudniej.

edit: właśnie zaktualizowalem profil jakims cudem

Na forum trafiłem przypadkiem z Google bo klikałem linki po kolei jak szukałem źródła gdzie można kupić yoya w Polsce.
Teraz w niedzielę bede miał 42 lata jak to ważne.
Pierwszy sznurek w Velocity byl krótki, jakieś 85 cm i było tragicznie cokolwiek zrobić, sleep max 15-20 sekund, a trapez to mi wchodził raz na 20 prób bo jojo zbyt agresywnie na wszystko reagowało. W komplecie dostałem drugi sznurek Slackies 115cm i grubszy wiec chyba typ 8. Roznica jak byk! Sleep wiele wiele dłuższy, wiecej czasu na wszystko, wprawdzie kaleczę trapez ale coś już przynajmniej kontroluję.
Czasem mam problem z bindem bo jak jojo wciąga sznurek to mi taka pętelka zostaje i przy ponownym wyrzucie sznurek sie na niej zacina, jojo wraca w miejscu tej pętelki, ale to temat na inny dział.
Ogladam kanał z Yoyotricks na YT, Brandona Vu i André. Cały czas mnie rozwala jak można tak lekko rzucać i tyle potem zrobić i jeszcze tłumaczyć w tym samym czasie. Ja jak zrobie trapez to 3 sekundy i mi sie jojo przekręca na bok i spada.

Awatar użytkownika
wayne
Znawca
Zestaw: YYJ Next Level // KK // Kitty FAT
Kolekcja: YYE: Possess, Simple Love*
YYJ: Kickside*, Lyn Fury, FH0, Aquarius, Fiesta Tres, Next Level
YYF: Superstar 2016, Cyborg*, Genesis Plus, Protostar, Replay Pro*, Horizon
Basecamp: Expedition
iyoyo: Steel
Vosun: Aethyr, Space cookie, Rogue, Petrichor, Duang, V8 Offstring, Okkar*, Vanquish
RecRev: Sine//Saw
OD: Code 2 Nautilius*
Duncan: Metropolis, Grasshopper, Skyhawk
C3: M.O.V.E*, P-Wave*
KYS: Pax
Spin top Energia short circuit
Macham od: 0- 0-2005

Postautor: wayne » 29 paź 2016, o 14:21

Co do sklepów to chodziło mi bardziej o inne sprzęty;) yomega w moim odczuciu mało popularna jest. Co do sznurków dodawanych do jojo to praktycznie nie spotkałem się by był dodany kiedykolwiek jakiś sensowny. Różnica w spinie u Ciebie też pewnie zależy od tego że jednak dopiero ogarniasz wyrzut więc dluzszy sznurek lepiej je rozkręci, ale zobaczysz jeszcze potem jak czegoś będziesz się uczył i jojo nie spadnie na sznurek/sznurka nie przytrzymasz to jojo uderzy o ziemie i niekoniecznie cokolwiek na ziemi może pomóc. Co do binda to przez 11 lat ciągle uczę się nowych więc to kwestia czasu by było lepiej.

Awatar użytkownika
kasiek
Pani Adminowa
Kontaktowanie:

Postautor: kasiek » 30 paź 2016, o 14:12

Witaj wśród Nas :D

niekończącej się radości i wytrwałości ;-)
i miłej zabawy z Nami :)

p.s. Wszystkiego najlepszego! :)

Wróć do „Przywitaj się”