Mod sznurka - nigdy więcej odkręcania/dokręcania

Ulepszenia, Handmade'y, Własne rozwiązania, wszystko znajdziesz tutaj a jeżeli masz własne podziel się z resztą!
Awatar użytkownika
yohans
Niemiec
Zestaw: Turbo BumbleBee :P
Kolekcja: OD Cascade, YYF Space Cowboy, YYR Diffusion, OneStar, T5
Macham od: 0- 0-1999

Mod sznurka - nigdy więcej odkręcania/dokręcania

Postautor: yohans » 11 kwie 2015, o 01:28

Hejoooo!

Dzisiaj znalazłem w czeluściach internetu całkiem ciekawego moda. Chodzi o to, że z pomocą krętlika wędkarskiego możemy zrobić sobie sznurek, który nie będzie się skręcał podczas machania. Nie testowałem jeszcze, ale krętliki już zamówione :D
Trochę przerost formy nad treścią, bo co to za problem sobie sznurasa odkręcić, ale jako ciekawostka dla majsterkowiczów jest całkiem spoko :)

Nieskręcający się sznurek

Zobacz na youtube

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Zestaw: Yoyoempire Rainfly
Kolekcja: Yoyofactory: Velocity, Popstar, Supernova, Replay Pro, Too HOT,
C3yoyodesign: HeartBeat, Speedaholic,
Vosun: 6s Aethyr, V7 Duang
Yoyoempire Rainfly, Recess Weekend, Nolimit Vinci, CLYW Bear vs Man II, YYJ Classic, YYR Diffusion II, Magic Yoyo M002 April, One Drop Prescription
Macham od: 20 lip 2013
Kontaktowanie:

Re: Mod sznurka - nigdy więcej odkręcania/dokręcania

Postautor: admin » 11 kwie 2015, o 08:09

Jakoś mnie to nie przekonuje za bardzo. Coś mi się zdaje, że to może powodować więcej problemów, niż korzyści. Czekam na info, jak Ci to się będzie sprawować

Awatar użytkownika
yohans
Niemiec

Postautor: yohans » 11 kwie 2015, o 13:26

Eeee, ludzie na brytyjskim forum piszą, że jest bardziej, niż okej. Nic nie przeszkadza niby, ale szczerze mówiąc mi się wydaje, że ten krętlik jest za daleko i może przeszkadzać. Gość na forum napisał, że nic nie przeszkadza, a bliżej być nie może bo nie będzie działać. No nic - zobaczymy jak się będzie sprawować. Nada się do tych sznurków nylonowych, bo wydają się być niezniszczalne, więc nie będzie trzeba tak często zmieniać. Ale tak, jak mówiłem - to bardziej dla majsterkowania ;)

Awatar użytkownika
yohans
Niemiec

Postautor: yohans » 18 kwie 2015, o 01:47

Przed chwilą zrobiłem tego moda. Wnioski:
-robi się to banalnie i szybko
-sznurek rzeczywiście się nie skręca
-czasami coś brzdęknie, więc nie jestem do końca pewny, czy to jest bezpieczne dla anody
-niestety czuć krętlika, jak się robi sztuczki, w których trzeba owinąć sznurek na ręce itp.

Polecam, spróbujcie. Ale nie jestem przekonany, czy będę tego używał. A już na pewno nie zamontuję tego sznurasa w nowym yoyku :P
Załączniki
DSC_0071.JPG
DSC_0071.JPG (2.47 MiB) Przejrzano 1440 razy

Wróć do „Modyfikacje yoyo”