Sznurki własnej roboty

Ulepszenia, Handmade'y, Własne rozwiązania, wszystko znajdziesz tutaj a jeżeli masz własne podziel się z resztą!
Awatar użytkownika
Ace
Administrator
Zestaw: One Drop - Code 2 / CTX Ceramic Balls / Kitty Fat Yellow
Kolekcja: YYF - Protostar / Expedition / Paolista / Pivot
One Drop - Burnside/Code 2
C3yoyodesign - Mo-Vitation / Berserker RX
YoyoEmpire - Simple Love Yoyo
Magicyoyo - Skyva
Vosun - Okkar
Macham od: 04 sty 2014
Kontaktowanie:

Sznurki własnej roboty

Postautor: Ace » 20 kwie 2014, o 17:39

Gdyby ktoś miał ochotę zrobić sobie sznurek samemu :P
Jeżeli macie pomysły/filmy/poradniki dawać!

http://www.youtube.com/watch?v=XPaFZ-l7JNQ

Awatar użytkownika
Dudex
Giermek
Kontaktowanie:

Re: Sznurki własnej roboty

Postautor: Dudex » 20 kwie 2014, o 21:45

Próbowałem kiedyś i pewnie miałem zły materiał albo słabo skrecilem, ale wytrzymały tylko kilka wyrzutów xd

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Counter
Nowicjusz
Macham od: 01 wrz 2010

Postautor: Counter » 21 kwie 2014, o 08:24

Sznury dobrej jakości kręci się z nici poliestrowej. Najlepsze nici do tego to Ariadna Talia 120. Jeżeli chodzi o kolor to 939, to ten żółty. Zrobiłem kiedyś poradnik na ten temat http://forum.yoyoman.pl/viewtopic.php?p=83#83

JEDNAKŻE! z pojedynczą sztuką schodzi się zbyt długo, i troche to skomplikowane. Dlatego gdzieś na początku lutego zmieniłem sposób skręcania. nie 2x4+1x2, a 1x12. Czyli od razu wszystkie nitki(a więc 12) skręcamy w jednej kupie przez około 23 sekund w prawą strone. Czas skręcania zależy od tego czym to robisz i jaka długość nitek. Ja kręciłem wiertarką, wiec obroty tam były spore. No i jak złozycie na pół sznur to musi byc naprężony cały czas, bo sie poskręca sam. póżniej dajecie wsteczne obroty na wiertarce i kręcicie przez około 6 sekund. Tyle że wtedy zaczynacie rozkrecac jednoczesnie naprezając sznur, a po 2 sek. rozkrecacie nadal tyle ze juz nie napięty sznur. TO WAŻNE. Ostatnie moje sznury były naprawde spoko, w porównaniu do Taste były hmmm. prawie takie same.
No i druga WAZNA sprawa. po skreceniu sznury wypierzcie w płynie do tkanin bądź w zmiękczaczu. NIE KROCHMALIĆ. myć w letniej wodzie. Potem wysuszyć, wyrznąć jak wolicie.

BTW... Nie wiem skąd Alex bierze taki kolor nici. W katalogu ariadny go raczej nie było, a wydaje mi sie ze to właśnie nici Ariadny :P

Yeton
Giermek
Kolekcja: Magic Yoyo T6

Postautor: Yeton » 13 gru 2014, o 21:22

Zrobiłem kiedyś poradnik na ten temat http://forum.yoyoman.pl/viewtopic.php?p=83#83
Link nie działa, czy ten poradnik jeszcze gdzieś istnieje?

Awatar użytkownika
Timi
Pizza Eliminator
Zestaw: Duncan Barracuda / jakiś KK / Pady C3 / kitty fat yellow
Kolekcja: Nortstar
Duncan Raptor
Zeekio Continuum
YYR Slipinir (fake)
YYE Little Fox
Magic YY N9 - Floating
Duncan Barracuda
Replay pro
Grind machine
C3 Accelerator
Macham od: 0- 0-2014

Postautor: Timi » 18 paź 2015, o 13:07

Ja tam kręciłem czasem sznurki z kordonka bawełnianego 2,50 zł za sztukę i wychodzi z niego około 10 sznurków standardowej grubości i długości i ani razu żaden mi sięnie zerwał jak już się trochę ich porobi i dobrze skręci to nie są gorsze od kupnych poliestrowych moim zdaniem :)

Awatar użytkownika
☆ NO:PE ☆
Giermek
Zestaw: Orbis(Auldey)/CT/sznurki własna robota
Kolekcja: YYO x Auldey-Orbis
YYF-Replay Pro
Kilka zmodowanych looperów za 5zł :D
Macham od: 15 cze 2015

Postautor: ☆ NO:PE ☆ » 26 sie 2016, o 22:08

Właśnie znalazłem ten film. https://m.youtube.com/watch?v=XUX8EVLyCN4 Z tego raczej się niczego nie nauczymy, ponieważ Mike sobie tylko eskperymentuje i raczej sam nie wie co robi, ale zapowiedział, że jeśli wymyśli jakąś "kombinację", która będzie spoko to nagra kolejny film. Sam jestem ciekawy co wymyśli. :)
Obrazek

Wróć do „Modyfikacje yoyo”